michalds

Neměly by být supermarkety se samoobslužnou kasou levnější?

To, že mě prodavačka na kase obslouží, beru jako součást služeb prodejny. Pokud se sám-obsloužím, pak bych měl dostat slevu, nebo ne?

Edison: ušetřený čas možná tak prodavaček, ne můj :D

Nejlepší odpověď
dubraro

Měly by, ale nebudou. Peníze ušetřené na platech pokladní půjdou do zisku majitelů. Již dnes jdou supermarkety, kde v časech slabšího provozu není vůbec žádná živá pokladní, jen automaty.
Když jsme u toho, já bych spíše uvítal, kdyby samoobslužné pokladny řádně fungovaly. Abych nemusel čekat na obsluhu za každý alkohol v nákupu. Abych mohl namarkovat najednou třeba basu piv, ne 20× jedno po druhém (když to jde u rohlíků, proč ne u piva nebo mléka?). Aby správně rozeznávaly bankovky. Aby se pokladna při každém druhém nákupu nezasekla a nečekalo se na odblokování. Atd. V současné podobně zabere nákup přes samoobslužnou pokladnu více času, než přes obsluhovanou.

Další odpovědi
Edison

Ne. By mohli pak takové zaměstnance vyházet, bo by je nebylo z čeho platit. Tam funguje prostě sociálismus a ty pokladní platěj všichni zákazníci stejně, bez ohledu na to, jestli se nechají obsloužit, nebo ne. Odměnou za použití samoobslužné pokladny má být ušetřený čas.

Kepler

Měly by, ale nebudou. Něco ušetří na pracovních silách (těžko se jim za tu almužnu shánějí), ale na druhé straně musí něco investovat. Dlouhodobě se jim to vyplatí a to je účel trendu: ne abyste nám šáhli na zisk, musíme vydělávat!

nyjono

Omyl, je to tvůj ušetřený čas.

terkaprihodo

Pochybuji, že se toto někdy stane. Osobně ale ty samoobslužné pokladny moc ráda nemám. Teď naposledy jsem se u jedné na dlouho zasekla. Došel papír v tiskárně a musela jsem počkat než to paní, která se o to stará vymění. Evidentně jí pokladní kotoučky nic moc neříkaly, protože jí ta výměna trvala strašně dlouho.

Edison

Michalds: to „má být“ jsem nepoužil jen tak, ale cíleně. Tak asi tak… 😁