Nekvalitní zkreslené české titulky filmů

Stáhl jsem si film ve dvou souborech. Vlastní film je .AVI a titulky jsou .SRT . Otevírám ve VLC Media Pl. Film běží s českými titulky, ale čeština je prapodivná,místo některých písmen s háčkem se objevují nesmyslné znaky. Šlo by to nějak opravit? v nastavení VLC? / dělají to všechny filmy!/. Moc děkuji!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Změň v nastavení titulků na východní Evropu - Windows 1250 (možno i 850). Jednodušší ale bude otevřít soubor *.srt v texťáku (NotePad) a uložit ve formátu UTF-8. Prostě přepsat kódování *.srt.
Doplňuji:
Přepis kódování do UTF-8 používám do mobilu, když mám problém s měkkými souhláskami.

Další odpovědi:

Zlatý

V nastavení přehrávače ne, ale otevři si ty titulky v notepadu, a vyhledej si nějaký slovo s tím špatným znakem. Ten zkopíruj do schránky. dej CTRL+H, do prvního řádku vlož ten znak a do druhýho vlož písmeno, kterým se má nahradit, tedy ten správný znak, který tam má být. Pak klikni na "nahradit vše" a to samý udělej ještě z dalšíma nesmyslnýma znakama. Nakonec ten soubor ulož.

Těch znaků tam nebude moc, většinou se to zesere jen u několika písmen s háčky, takže tuhle operaci nahrazení provedeš hádám maximálně 10x a pak už by mělo bej všechno ó ká.
----------
kalhoty nosím

Zlatý

Zkus jiný přehrávač,třeba Gom player přehrává vše v pohodě.Koncovka avi a srt jsou taky v pořádku,s jinou koncovkou by se ti nepřehrálo nic.

Bronzový

zkus přejít na KMPlayer, tam jsem nikdy nic podobného nemusel řešit

Diskuze k otázce

anonym

IceT používá GomPlaer, je fakt dobrý, v CZ, zabudovaný editor titulků, posun v čase u titl., dost kodeků zabudovaný v sobě a je schopen si dohledat kodek na netu, když mu chybí.

Zlatý

bolak

česílko: nevím jestli máš pravdu, ale dám ti palec, ta odpověď vypadá věrohodně, nicméně vím že už sem něco podobného jednou zkoušel a nešlo mi to :)

anonym

Já to používám často a funguje mi to. Ještě jde změnit kódování v PSPad Editor v menu formát. Central Europe - 1250 - 852 - 895 - 8859/2, UTF - 8/16

Zlatý

bolak

Asi to tak bude :) já prostě používám při spoustě řešení problémů takovýhle prasácký řešení, protože se prostě v ničem nevyznám a musím si vystačit s minimem vědomostí :)

anonym

kdybys nekecal :p

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.