hakkk98

Nejznamější autoři v literarním žánru proza?

Nejlepší odpověď
annas

Vložil jste otázku znova, ale stejně je nepřesná.

Neuvedl jste století, umělecký směr, druh literatury, čeští či světoví atd.
Ve škole literaturu probíráte, takže většina z nich patří k významnům autorům.
Doplňuji:
Doplním, že literární žánry jsou epika, lyrika a drama. Próza nebo poezie jsou fromy epiky (převažuje v próze) a lyriky (převážně v poezii).

Nejvýznamnějí prozaikové? Čeští, čeští patřící do světové literatury, , ti, kteří nepíší česky a mají význam nejen ve své zemi, ale i význam celosvětový atd.? Z pohledu čtenářů, kritiků, literární teorie a historie?

Projděte siodkaz, který jsem vložila v otázce, ale někdo ji nahlásil.

http://www.spi­sovatele.cz/

Autoři jsou řazeni abecedně, navíc si můžete vybrat období. Věřím, že si některé jméno připomenete. Ze školy znáte sopisovatele, kteří patří zpravdila k těm nejvýznamnějším.

Další odpovědi
www

DÚ tvým úkolem, nikoliv mým a zde se úkoly neřeší !
Takže prostuduj učivo a příště dávej ve škole větší pozor.

Lamalam

Když už po nás chceš vypracovat domácí úkol, tak napiš pořádné zadání. Copak víme, jaké období a jakou literaturu (českou, světovou, anglickou) máš na mysli.