quentos

Nejde otevřít dokument v OpenOffice Writeru, ačkoliv vždycky předtím to šlo. Náhle to hlásí „chyba při čtení souboru“…

Co s tím? Dík.

Odpovědi
Georgo2010

Můžete mi poslat ten dokument, příp. někam uploadnout? Pokusím se zjistit, v čem by mohl být problém.
Doplňuji:
quentos:
Díval jsem se na Vámi zaslaný dokument a po vyzkoušení několika bezplatných nástrojů (u placených verzí by byl výsledek obdobný) včetně MS Office se mi nepodařilo zdárně obsažený text obnovit. S největší pravděpodobností se jedná o poškození v důsledku chybného uložení (vypnutí pc, vytažení flash disku při zápisu). Co bych mohl doporučit? Zapnout v nastavení editoru automatické zálohování, editovat dokument přímo v počítači a po uzavření editoru zkopírovat na flash disk (resp. dělat si pravidelné zálohy). Pokud se jedná o důležité informace zkuste nastavit atribut pro dokument jen pro čtení, nebo používat na poznámky nějaký rtf editor pro formátovaný text.

quentos

Georgo2010: díky za ochotu, nicméně kontaktovat není jak (máte privátní profil). Kam mám tedy dokument uploadovat? Dík