Its_Sparky

Poradíte, jak mám vyřešit, když mi nefunguje mikrofon u sluchátek?

nejde mi mikrofon u sluchátek

ahoj, nejde mi mikrofon u sluchátek (jsou nové) mam své staré ale taky nefungují konektor je v cajku nastavení v poho vše žádný vir atd..... ukazuje mi že je připojený ale když mluvim tak ta stupnice nic nedělá i když mluvim s kamarádama na ts3 neodpovídají atd… prosím pomoc každá odpověď se bude hodit

Nejlepší odpověď
Roman71

Pokud se nejedná o kombinovaný Jack 3,5mm se čtyřmi piny, ale o dva 3,5mm Jacky, z nichž jeden jsou sluchátka (zelený) a druhý (růžový) je mikrofon, může být závada v „kloubu“ mikrofonu přímo ve sluchátkách. Pokud se s mikrofonem pohybuje, občas se stane, že se v místě ohybu přeruší kablík a je ticho na druhé straně. Doporučuji vyzkoušet (popřípadě používat) samostatný mikrofon.

Další odpovědi
Hlada

Už to tu bylo několikrát. Jestli je telefon v pořádku, tak jsou sluchátka zapojená jinak. Existují dva způsoby zapojení.
L-R-GND-MIC
L-R-MIC-GND