Dochy

Nějaká „slabá“ šňůra/provázek?

Víte o nějakém provázku, který by nebyl příliš pevný? Kde ho sehnat a pod jakým názvem? Jde mi o bezpečnost pro děti, takže aby nehrozilo náhodné pořezání, uškrcení apod. Takže spíš širší a přitom aby při větším tahu radši prasknul.

Všichni se vytahují, jaké jsou jejich provázky pevné, ale nikdo se nechlubí tím, že ten provázek nic nevydrží. To se zpravidla zjistí až když chcem něco pevně zavázat… 😉

Odpovědi
anonym

Chceš dítěti uvázat klíček na krk??
😉
Zkus – raději, než provázek, třeba silikonovou bužírku – http://www.gme­.cz/fs97426-p656-484

Dochy

Mowla: Dobrý nápad, zkusím se podívat jak je na tom s pevností (mám ji tu, jen pro ni teď nemůžu), ale pořád doufám že by se mohlo najít něco přírodnějšího…

anonym

Možná něco objevíš, ale mechanicky slabý provázek hrozí ´prošoupáním´ (ta bužírka ne) a mechanicky odolný naopak ublížením děcku (i slaboučká reepka má pevnost na uškrcení nebo zlomení vazu – při rychlém pohybu).