Bronzový

Nechuť k jídlu - může být i zdraví škodlivá?

Byla jsem poslední týden nemocná a moc jsem nejedla, což je při nemoci normální, ale už jsem se uzdravila, a nechuť k jídlu stále přetrvává. Je to takový zvláštní pocit - mám hlad ale zároveň nemám, jenom piju vodu, občas si vezmu maximálně nějaké ovoce, a největší nechuť mám k pečivu a tepelně upravovaným věcem. Nejdříve jsem si myslela, že to přejde, ale už týden jím denně třeba jednu mandarinku a nic víc, z jakéhokoliv jídla se mi dělá špatně když ho jen cítím. Myslím ale, že žádný psychický problém (anorexie) s jídlem nemám.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, jenže ono to není tak lehké prostě začít jíst víc (ano, poslední dobou hodně piji, ale není to v takovém množství, že bych se tím snažila nahradit jídlo), chvílemi chodím po kuchyni a chtěla bych si něco vzít, alespoň jogurt, jenže jakmile otevřu lednici a vezmu ho do ruky, úplně se mi navalí a chuť/hlad mě přejde.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě že může být škodlivá. Nechutenství může být projevem celé řady chorob.

Další odpovědi:

Ano, je to velice škodlivé.
Jídlo je zdrojem energie, vitamínů. Je pro nás velmi důležité :) podle mně se stravuješ málo. Rozhodně to není dobré. Jestli piješ hodně ( a máš to náhradu místo jídla ) ...zkus méně pít a více jíst. Pokud se z toho dostaneš a zase se ti vrátí chuť k jídlu, tak to bude super. Pokud ne, mela by jsi si zajít k doktorovi.

Zkus zvyšovat dávky jídla postupně, i když zrovna chuť nebudeš mít .

Bronzový

Milá Kláro, celý život jsem byla zdravá (r. 1930), k lékaři jsem si šla jen prodloužit řidičák; v sobotu 15. 3. zdravá a v neděli dopoledne 37,6 a večer 38,7. To už mě syn dovezl na pohotovost - tam mi řekl doktor prý na jeden den na infekci a byl z toho týden: samá vyšetření, injekce, antibiotika ... a ztráta zájmu (což nikdy nemám) a chuti. Zajímavé, že mám podobnou nechuť: kuřecí stehno, krkovičku ... všechno jsem jen ochutnala a vrátila. Shodila jsem 10kg - což nevadí, měla jsem 77kg a měřím jen 158cm.
A teď doma stále totéž: jogurt - jen do něj zobnu a nemůžu.
Pokud by Ti to nevadilo, sděl mi další stav. Psala jsi to sice už před pěti dny, ale čtu otázky zpětně, v nemocnici jsem neměla NB.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.