briketka10

Nechali jste se již očkovat proti klíšťové encefalitidě ?

jakou jste zvolili vakcínu FSME-Immun nebo Encepur ? a využili jste slevu od VZP na FSME-Immun ?

Nejlepší odpověď
tom004

Není důvod.Na světě jsem už dost dlouho,klíšťatům zřejmě nechutnám. 🙂

Další odpovědi
mosoj

Základní očkování( 3 injekce v časovém rozpětí 1 roku) jsem začal v roce 2005.
Pojišťovna také něco hradila, ale kolik si již nepamatuji.

Nyní jsem byl na 2. přeočkování. Chodím na KHES a vakcinu si nevybírám. Jakou dávají takovou si nechám aplikovat. Všechna očkování i přeočkování byly vakcinou FSM-Immun fy. Baxter. Poslední přeočkování nyní v březnu bylo vakcinou Encepur.

I tuto vakcinu hradí VZP ( reklama je zavádějící a nepravdivá!!). Je třeba ale získat na formulář od VZP alespoň 1500 bodů. 1 bod jedna koruna a polovinu ze získaných bodů hradí. Takže přeočkování stálo 650 Kč a za preventivní prohlídku loni nebo letos jsem dostal 500 bodů, za to že jsem nepřetržitým pojištěncem( znamenalo to vyplnit nějaký papír který zanmená formálně vstup do Klubu pevného zdraví, což zase znamená nějaké slevy na př. na masáže atd) VZP dalších 500 bodů a dalších 500 bodů, že jsem se nechal očkovat proti této encefalitidě. To stačilo na to abych dostal uhrazeno celých 650 Kč od VZP.

Body lze získat i za další aktivity a prohlídky ( zubař, gynekolog atd.). Takže formulář mám dál a nechávám si to u lékaře potvrzovat. Body potom na VZP nahlásím a převádí se do dalšího roku. Bodů lze získat až 5000 takže teoriticky by VZP uhradila očkování až za 2500 Kč.

Minulé přeočkování v roce 2009 jsem dostal uhrazené také.

jendahun

Jo,už několik roků chodím i s manželkou už jen na přeočkování každé tři roky.Prý ty poslední vakcíny jsou natolik kvalitní,že se chodí na přeočkování až po pěti letech.
FSME-immun,hradím a hradil jsem si to vždy sám.V peněžence nosím kartičku s datumem očkování a kontroluji to,abych to neprošvihl.Pak by se to prodražilo.

Petra09

No chtela bych ji,uz se na to nejakym dnem chystam a pro syna taky.

venkovan

Jistě. Kdo se pohybuje venku, měl by se nechat naočkovat. Navíc nějaké následky včetně pohřebního věnce po klíštěti jsem taky viděl či slyšel, že ten a ten známý již není mezi námi.
Nicméně – jejich ochrannou sílu nelze brát za všemocnou. takže je i přesto očkování si dávat pozor.

ReHu

Dlouho jsem o očkování přemýšlela, ale nyní jsem ho zavrhla.

  1. kamarádka, pracuje v lékařství a někteří lékaři je nedoporučují. Někteří ano
  2. kamarádky syn, 12 let, byl před několika lety očkován a nyní se mu rozjela epilepsie.

dětská lékařka rodičům sdělila, že ji někdy může nastartovat právě toto očkování.
3. další zdravotnice mi řekla, že častěji se onemocní lym. boreliozou a pro tomu očkování není

Slyším na ně stále více neg.názorů.
Přesto netvrdím, že někomu nepomohlo, nebo že je to špatné.

IK

Nechala jsem očkovat syna, když s tím poprvé začali, někdy asi 1991, v 1988 prodělal infekční zápal mozkových blan a když jsme očkování dokončili tak jsem se dozvěděla že se to po prodělané encefalitidě nesmí, protože dochází k ochrnutím. Nás předem nikdo nevaroval. Dost mě to vyděsilo a už tento způsob prevence neužívám.
Matějovi se nic nestalo, neměl to z klíštěte ale bodla ho nějaká vosička, takže zřejmě musí jít o shodnou infekci. Omlouvám se že to říkám tak laicky, a nemohu poskytnout víc než toto ústní sdělení. Známe jednoho chlapce který po očkování ochrnul a je na vozíku, má sluchový implantát a další postižení. Nevím jaké očkování to bylo, ale o jiném takto nebezpečném také nevím.