Gabriela571

Nebezpečné chemické látky?

Dobrý večer, chci se zeptat, zda můžu považovat nebezpečnou chemickou látku i hořlavinu první a druhé třídy hořlavosti.
Jelikož chemická látka má pevné, kapalné a plynné skupenství. Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Co je a není nebezpečná chemická látka stanovuje nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení chemických látek a směsí a vyhláška č. 402/2011 Sb. Hořlavé kapaliny se už dávno nerozdělují do tříd hořlavosti, ale do kategorií hořlavosti a mezi nebezpečné chemické látky pochopitelně patří.

Další odpovědi
Kepler

Co je a není nebezpečná látka určuje Zákon 157/98 Sb.o chemických látkách a přípravcích http://www.li­tolab.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=48&Ite­mid=62
I když už může jít o zastaralou legislativu. Alespoň pro orientaci. Na skupenství, nebo hořlavosti nezáleží.

Drap

Myslím že ano. I když to neni oficiální označení.

Lamalam

Kepler > 157/98 už dávno neplatí, dnes se chemický zákon jmenuj zákon č. 350/2011 Sb. o chemických látkách a chemických směsích a o změně některých zákonů.

Kepler

Jo, s tím jsem počítal, já už jsem dlouho mimo praxi, i když jsem na toto téma vypracoval docela dost bezpečnostních předpisů ve fabrikách. Mimochodem ty starší normy byly mnohdy v něčem lepší…

Lamalam

No jo, muselo se to sjednotit podle EU.