TamTenDivnej

Jaká/která povolání se zabývají nebo pracují s nebezpečnými chemikáliemi nebo s radioaktivními předměty a látkami?

Mám před sebou výběr střední školy, ovšem nevím na jakou školu jít. Ve svém povolání bych se rád dostal do kontaktu s nebezpečnými chemikáliemi a (nebo) radioaktivními látkami a předměty. Prosím poraďte mi, jaká jsou tato povolání. Na itnernetu se mi nic moc nepodařilo najít, obvzláště ne to, co je obsahem daného povolání. Děkuju.

Odpovědi
Dochy

Hodláš se vyučit teroristou? 😉
Chemie, jaderná fyzika, metrologie – tedy měřící technika, medicína, služby (deratizace, desinsekce, desinfekce, sběrný dvůr)

xxx3

Hmmm, to je vskutku originální přání. Každý chemik v běžné laboratoři najde přinejmenším desítky různých látek – bezpečných i těch hodně nebezpečných. Nejsem si však jistý, jestli se touha po práci s nebezpečnými látkami nějak hodí k povolání chemika. Mně to připadá trošku jako nějaká úchylka, alespoň podle položené otázky.

Lamalam

Staň se řidičem fekálního vozu, jdi dělat do kafilérie, na skládku apod. Nebezpečných látek si tam užiješ i bez školy.