Pokročilý

Názor na jaderné elektrárny? Proč jste pro a proč jste proti?

Doplňuji:
výhody a nevýhody jaderných elektráren

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

I přes složitosti související zejména s odpadem je to v našich podmínkách dle mého názoru nejvhodnější způsob výroby elektrické energie hned z několika důvodů.
Studium

Další odpovědi:

Stříbrný

Jsem také pro jaderné elektrárny.Sice nevím jaké jsou nevýhody, ale každému aktivistovi, který je proti, tak pokládám otázku: "A co jiného?"Solární elektrárny zabírají zemědělskou půdu, není nic horšího než se dívat na les větrných elekráren a uhlí za pár let dojde, nehledě na to, že s uhlím se pojí zábor a likvidace vesnic či městeček.
Takže co jiného nám zbývá?

Zlatý

A co jiného. Navrhni .

Bronzový

Jaderné. Proč? Pokud by byla naděje, že se do vyčerpání jiných zdrojů nalezne takový bezpečný a šetrný (vč. třeba aby nebylo republiky zakryté jako u solárních panelů) zdroj, který pokryje potřeby tak snadno jako jaderná energie, byl bych proti. Ta naděje aktuálně není, proto jsem pro.
Doplňuji:
Jaderné? Pro. Tak to mělo původní znít :)

Bronzový

Podstatou všeho je ekonomika. Vyrobím energii, do toho musím spočítat náklady a čím jsou tyto náklady nižší, tím více získám na jednotku, případně mohu levněji prodávat. Každá věc má klady i zápory. Kdyby se podařilo vyrábět energii ještě výhodněji, byla by energie levnější - antihmota, termojaderná reakce a pod. Jaderná energie není závislá na vnějších podmínkách - přírodní zákony platí neomezeně. Mohl bych to tady rozepisovat, ale otázka je jasná. Já jsem pro.

Stříbrný

a čím jiným by jsi chtěla vyrábět elektřinu v našich podmínkách. Já jsem zásadně pro JE,hlavně pro dostavbu JE Temelín.
Nemáme zdroje které by JE nahradily a nějaká sluneční a větrná elektrárna je k prdu.Akorát poslední dobou platíme víc za KWh,protože někdo povolil stavby podvodnejch FV elektráren a ještě k tomu na orný půdě.

Diskuze k otázce

Bronzový

Hamon

Fakt by mě zajímalo, proč byla tato otázka nahlášena, komu a proč se nelíbila.
Někteří lidé jsou opravdu ubozí.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.