Andrej99

Název knihy

Jak se jmenuje tato kniha:

Pojednává o společnosti lidí, kde je všechno šedé, žádné emoce, žádné slunce, žádný smutek. Je tam ale jeden člověk(dítě) které toto chce a uteče ještě s někým.. Tato kniha je prý v některých státech USA zakázaná. Jinde je však obdivována… Nedávno, přeloženo do češtiny… Je to scifi :)…

předem dík

Odpovědi
Bájja

Nevím, co je to za knihu.
Bylo by tedy dobré, zjistit si více a hledat na google.
Ruku na srdce.
Nechci číst literaturu, kde je vše šedé, nezajímavé, bez emocí, bez slunce.
Co tě vede k tomu, že tuto knihu chceš číst?
Znáš autora?

ivzez

Vzdáleně mi to připomíná knihu Oxygenie.
Napsal ji německy maďarský autor (jméno už si nepamatuji).
Nevím, jestli/případně kdy byla přeložena do češtiny.