Bronzový

Nápad na film - co udělat, aby se film natočil?

V rodině máme hodně moc zajímavý - romantický příběh z druhé světové války, kterému by člověk jen sotva uvěřil, kdyby se doopravdy nestal. V souvislosti s natočením filmu Lidice mě napadlo, dát tento příběh napovrch světa. Co mám pro to udělat? Resp. jak příběh sepsat, aby - když ho přednesu nějakému režisérovi - mi nemohli příběh "ukrást" s tím, že na to nemám nějaké autorské právo? Četla jsem hodně příběhů o tom, jak měl někdo nápad na film, přednesl ho, oni mu řekli, že je to kravina... A pak to natočili, aniž by mu museli platit?
Myslím si, že tahle naše "rodinná" story by mohla lidi upoutat hlavně tím, že je to skutečná událost o lidech, kteří žili za války - o lásce atd... Žádné falešné klišé.. Co myslíte?
Doplňuji:
Mě jde o to, jak sepsat ten příběh - chci ho sepsat já - tak, aby až ho předám scénáristům, mi ho nemohli nějak "ukrást" ...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Doplním Deli, prvotní konzultace se scénaristou má nejen profesionální význam z hlediska postupu, ale dokáže i posoudit naději na komerční realizaci.
A obavy z krádeže námětu se dají ošetřit právní klauzulí ve smlouvě o spolupráci a komunikací s korektními partnery, jež vám právě může doporučit scénárista zběhlý v této branži.

Další odpovědi:

Zlatý

Spíš oslovte scénáristy. Nebo nějakého spisovatele, který bude schopen pomoci Vám sepsat podle Vašeho vyprávění knihu, jíž budete spoluautorkou.
Doplňuji:
Valky, sepište ho prostě svými slovy, chronologicky, se vším, na co si vzpomenete, doložte fotkami atd.

Zlatý

Valky, v kľude bez nervov.
postup je takýto:
1 - zozbierate si podklady na príbeh
2 - navštívite filmové štúdio, kde predáte filmové práva na príbeh
3 - štúdio to zadá scenáristom, vy ak to máte v zmluve dohodnuté, možte pri písaní asistovať.
4 - štúdio vyberie režiséra a tvorivý štáb, hercov. tu už väčšinou vaše práva na zasahovanie končia. Vy sa zjavíte už len v titulkoch: na námet...
Z tohto vidíte, že všetko je otázka správne postavenej zmluvy so štúdiom.
Ak by povedal náš veľký Dr.Axl poraďte sa s právnikom.

Valky , chapu to tak , ze chcete penize za pribeh ... ale takhle to nefunguje. :-( Nemuzete sepsat dopredu s nekym smlouvu , ze az po sepsani mu odvypravite vas rodinny pribeh , a kdyz se mu bude libit , tak pak podle toho sezene producenta - napujcuje si nekolik 10 milionu korun , ponese veskere riziko , protoze nikdy nikdo dopredu nevi , jak film bude uspesny . Hlavne , ze vy zadne riziko mit nebudete , protoze by jste mela nejradsi ve smlouve , ze vy budete mit penize jiste ..... je to nerealne. Ale chapu vas , ze se takove veci deji. S tim ukradenim pribehu. Je to riziko , vzdy. pro vas ale jen to , ze by jste nedostala provizi , pro ty druhe by bylo ve hre ale mnohem vic. Je mi to lito , nechci se vas dotknout , ale jen pisi realisticky. -iv-

Pokročilý

Zdravím! Musíš příběh nejdříve napsat. Poté bys podle mě měla zajít za právníkem, který by sepsal takové "léjstro" (něco jako patent :D ). Všecko se podepíše, ale jistě to nebude zadarmo. Pak s takhle podchyceným dokumentem můžeš obíhat ražiséry. Ale dej si pozor, ať to právním dobře sepíše (jakože, když případný režisér udělá v tvém dokumentu změny, ať se to také bere jako, že to byl tvůj přiběh). Podle mě je nejlepší se poradit s právníkem, a on ti řekne víc. :)

Diskuze k otázce

Bronzový

Valky

Už je tady zase to, co mě na této stránce šíleně sere... S prominutím. Položím otázku, chci odpověď na otázku. Odpověděl mi v podstatě jen Dr.Axl... Nežádám ani se neprosím o Váš názor - který je většínou i mimo mísu. Chci odpověď - pokud nevíte, nepište nic, pokud nechápete otázku, nepište nic a pokud Vám ta otázka nějak vadí, nepište sem bláboli...
Mám zajímavý příběh, chci, aby se dostal na světla, aby o něm lidé slyšeli... Jedná se o něco podobného, jako je Petr a Lucie s tím, že tenhle skončí happyendem... A je to opravdu reálná věc, kterou prožívali lidé za války. Jediné, co nechci je - plácnout to scénáristovi, který mi řekne, že je to blábol a nemá to cenu... A já se tím tedy nebudu dál zaobírat... A on si to pak vesele sepíše, jako svůj vlastní příběh, inspirovaný reálnou historkou.... Aby mě prostě takhle nikdo neoblafnul, chtěla jsem se právně bránit - o to mi jde! Jak můžu někomu říct příběh a vyvarovat se toho, aby mi ho mohl bez postihu "ukradnout".... Takže až někdo proboha pochopíte, o co mi jde - BUDU VDĚČNÁ ZA ODPOVĚĎ!

anonym

oooo :-) Jeste ze nejsem nablizku ! To bych asi jednu chytla. :-) Ale hodne stesti ! -iv-

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.