Jaguška

Na přelomu 60/70 let hrál René Gabzdyl v Hudebním divadle v Karlíne Francoise Villona – Jak se ta hra jmenovala?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že jde o Baladu z hadrů od W + V.. Je inspirovaná životem francouzského básnika F. Villona. V Karlíně se uskutečnila obnovená premiéra této hry.

Různé zdroje na netu.

Další odpovědi
fcoop

.....Poválečná historie karlínského divadla je velice pestrá.......­.koncem sedmdesátých let se obnovují hry V+W (Golem, Balada z hadrů)…

Balada z hadrů
Hra začíná na předměstské cihelně dvacátého století, ale děj se velice rychle a nad očekávání plynule přesune pomocí studenta a herce do Paříže doby Villonovy (lidé, co se nacházeli v cihelně hrají divadlo).(Net)

Elise

Je to opereta Král tuláků, premiéra 3. 3.1972, René Gabzdyl roli (Francois Villon) alternoval s Karlem Fialou. Balada z hadrů měla premiéru AŽ 29. 3.1984, ale je pravda, že R. G. zde hrál roli „student, František Villon“.