štamgast

Na kolik sekund můžou hráči v basketbalu přestat driblovat?

Odpovědi
Questman

Konečný rozsudek asi náleží trenérovi ale podle ofiko pravidel by měl hráč hned jak přestane driblovat přihrát nebo vystřelit, takže přesně na vteřiny to měřené nebude.

anonym

Není v pravidlech určeno, pokud ale přestane plácat do míče, tak mu nezbývá než odhodit míč, nejlépe svému hráči. Jedině kde se počítají vteřiny jsou v tzv. brambořišti ( v červeném poli pod košem), kde se může hráč s míčem pohybovat max. 3 vteřiny a pak hodit míč, v tomto případě do koše nebo nejlépe postavenému hráči.