Klára K.

na jakou střední školu mám jít, když se chci živit hudbou a skládáním písniček?

Pokud sledujete aspoň trochu moje otázky, tak víte, že skládám písničky, no a tak se ptám, kam mám z devítky jít, když bych si tím chtěla vydělávat, kde se naučím něco víc o hudbě obecné, případně nějaká střední škola pro začínající hudebníky, kde by mě naučili, jak skládat písničky třeba ještě líp atd.
Děkuju
Doplňuji:
Nene, letos jsem v sedmičce 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Na konzervatoř.

Další odpovědi
NikkiHeat

Určitě na konzervatoř ale musíš být nadaná – složit přijímačky z hry na hudební nástroj, což může být docela problém.

Houslovyklic

Běž na konzervatoř. Je možné tam jít nejen na jeden konkrétní nástroj, ale taky na obor „skladba“. Akorát mám dojem, že k tomu potřebuješ trochu umět hrát na klavír. Kromě toho sestávají přijímačky na konzervatoř také ze zkoušky z hudební teorie (intervaly, stupnice atd.; taky dějiny hudby).
Jen se obávám, že pokud jsi letos v devítce, propásla jsi přijímačky, protože co já vím, alespoň v Praze už talentovky na všechny konzervatoře proběhly…