Nikkol

Na jakou max. vzdálenost může letět dron od člověka který ho ovládá?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Záleží na typu. Některé vojenské mohou být řízeny na několik tisíc km.

Další odpovědi
Hornisse

těžko říct, současný rekord je 19 208 635 801 km a stále stoupá :)

Ne, vážně, záleží to na způsobu spojení operátora s dronem. Dnes se k tomu běžně používají mikrovlnné vysílače s nízkým výkonem, u kterých je dosah v řádu jednotek až desítek metrů, maximálně stovek. Při silnějším vysílači a/nebo na jiných frekvencích ale není problém dosáhnout téměř libovolné vzdálenosti, respektive jsi omezená jen vzdáleností horizontu.
Pokud navíc použiješ nějaký způsob retranslace (a teď je jedno jestli mobilní síť nebo třeba satelit), tak je vzdálenost fakticky neomezená, můžeš řídit dron i klidně na opačné straně země. Limitovaná jsi pouze zpožděním signálu daným konečnou rychlostí světla.

Pokud chceš konkrétnější odpověď, tak bys musela uvést jaký přesně dron myslíš

mosoj

Limitovaný jsi hlavně viditelností !! Od určité vzdálenosti nevíš co a jak řídíš, takže neřídíš !