Makina

Na jaké úrovni a jak probíhá pohovor z cizího jazyka u jakýchkoliv přijímacích zkoušek k PhD. studiu?

Chci se hlásit na doktorské studium, ale u každých přijímacích zkoušek na jakoukoliv univerzitu v ČR se zarazím na tím, že část přijímacích zkoušek probíhá v anglickém jazyce. Nemáte s tímto někdo zkušenost? Pokud se chci hlásit na obor Pedagogika, jak moc budu u přijimaček zkoušena z angličtiny?

Odpovědi
Johny_r

Na pedagogiku nevím. Angličtina během PhD studia obvykle probíhá tak, že škola (resp. oborová rada příslušného oboru) požaduje mimo jiné složení zkoušky z angličtiny (většinou stačí FCE).
Že by probíhal v angličtině už pohovor nevím (u mne to tak nebylo), ale pokud nechceš studovat angličtinu (tam by asi byla nutná velká znalost), tak myslím, že bude stačit, když budeš schopna v angličtině běžně konverzovat, případně odpovídat na jednoduché otázky ze svého oboru. Odhadoval bych tak úroveň maturity z angličtiny – Intermediate.