Co je postgradualní studium?

Zdravím,prosím prohledal jsem snad celý web a nemohu se dohledat co je to vlastně postgraduálni studium.Děkuji

Odpovědi
Retko

Postgraduální studium

(1) Postgraduální studium je určeno absolventům vysokých škol k doplnění odborných znalostí nebo získání specializovaných kvalifikačních předpokladů.

(2) Postgraduální studium není studiem doktorským a není spojeno s přiznáním akademického titulu.

(3) Podmínkou přijetí ke studiu je řádné ukončení vysokoškolského studia a absolvování přijímacího pohovoru nebo přijímací zkoušky.

(4) Studium trvá zpravidla 3 – 4 semestry, 3 semestry se koná výuka, poslední semestr je vymezen na přípravu závěrečné práce.

(5) Obsah studia je dán stanoveným studijním plánem a rozvrhem hodin na příslušný semestr.

(6) Ukončení studia je spojeno s úspěšnou obhajobou závěrečné práce a složením závěrečné zkoušky.

Zdroj: https://dokumen­ty.upce.cz/FES/u­redni-deska/vnitrni-predpisy/celo­zivotni.html