Zvědavý

Jak dlouho se studuje na titul Ph.D.? – Doplněno: A jak jej získá člověk, který už má titul PhDr.?

Tento titul se u nás uděluje od roku 1998, ale předpokládám že jeho studium je všude stejně dlouhé. Jak dlouho prosím? Díky.

dopl. Když už má nějaký člověk titul PhDr. a chce získat mezinárodní PhD., co musí udělat?? A jak dlouho mu to bude trvat?? díky

Nejlepší odpověď
quentos

Obvykle je studium rozděleno na bakalářské, navazující magisterské a doktorské. Bakalářské obvykle trvá 3–4 roky, navazující magisterské další 2–3 roky a navazující doktorské (na Ph. D.) dalších 3–5 let. Vychází to tedy celkem na 8–12 let (pokud si daný student nepřiplatí za prodloužení), ale za osm to stíhají jen blázni.

K doplnění: jestli se nemýlím, tak lidem s titulem PhDr. stačí jen těch 3–5 let. Dovolil jsem si drobnou úpravu toho doplnění, jelikož PhD. rozhodně není „mezinárodní verze titulu PhDr.“ – studium na PhD. je náročnější (o 100 stran delší minimální délka dizertace, několik speciálních kurzů navíc…).

Další odpovědi
da ny

Souhlas s quentosem ;)
Dodávám:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Akademick%C3%BD_ti­tul

PhDr. je titul před jménem, získaný magisterským studiem.VŠ.
Ph.D. je vědecká hodnost doktora, akademický vědecký titul, uvádí se za jménem.. Titul je podložen vědeckou výzkumnou prací, publikacemi…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ph.D.

Drap

Nelze jednoznačně odpovědět. U každého může být doba jinak dlouhá. Podrobněji se dozvíš zde:
http://studen­tmag.topzine.cz/co-znamena-zkratka-ph-d-a-jak-tento-akademicky-titul-ziskat/

Luxx

da ny → v magisterském studiu se uděluje titul Mgr. nebo Ing., titul PhDr. je předmětem doktorského studia

Venca1234

To není pravda, titul PhDr. Je předmětem magisterského studia, stejně jako MUDr., MVDr., MDDr. A ostatní malé doktoráty. Po absolvování doktorského studia obdržíš titul Ph.D, popřípadě Th.D, pokud jsi teolog

quentos

(byl, dnes už se uděluje sotvakde…)