Avatar uživatele
mosoj

Na co chytit kunu ?

Už jsem použil jako návnadu, sušené švestky, křížaly, uzenáče.
Chytil jsem ježka a dva kocoury. Kuna mně na to se.., doslova!!
Vydělá se vždy 30 cm od vchodu do sklopce!
Doplňuji:
No oni nabízejí spreje které ne že odpuzují, ale naopak kuny vábí. Pak prý stačí s tím nastříkat i kousek hadru. Koukal jsem v Plzni po prodejnách zatím to nikdo nezná. Asi budu muset obětovat ten poštovní příplatek.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, johana 56, Drap, brillant, anonym, gagaga, marci1 před 3804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Kunu nejlépe chytit do sklopce bez návnady. Většinou prochází různými uličkami a tam je třeba sklopec nastražit. Zřejmě se ti nepodaří umístit žádná návnada tak, aby z ní kuna necítila tvůj, nebo i jiný pach.

Zdroj: zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nabízejí spreje proti kunám a elektrické odpuzovače.

Další rady od stejně postižených – vlasy, nechat hrát rádio.

http://forum.pri­roda.cz/viewto­pic.php?f=6&t=1­465
.
http://www.lim­bursky.cz/Kuna-skalni

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Sklopec je spolehlivý. Zřejmě ale budeš muset něco udělat z pachem, který z něj kuna cítí. Návnada zapotřebí není.
Táta takhle běžně kuny chytal a byl velmi úspěšný. Pro jeho „úlovky“ si chodili myslivci a sousedé si občas náš sklopec půjčovali. Proč „Tvoje“ kuna signalizuje, že o pasti ví, to budeš muset vyzkoumat sám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

S šetrným odchytem chráněného zvířete může být problém a navíc, kunu pak budeš muset odvézt někam daleko, aby se nevrátila. Mívají totiž teritorium až několik desítek km2..
Nedávno jsem kdesi četl, že snad fungují kočičí chlupy v sáčku, takže bych zkusil kunu odradit, ne chytat.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek