mosoj

Na co chytit kunu ?

Už jsem použil jako návnadu, sušené švestky, křížaly, uzenáče.
Chytil jsem ježka a dva kocoury. Kuna mně na to se.., doslova!!
Vydělá se vždy 30 cm od vchodu do sklopce!
Doplňuji:
No oni nabízejí spreje které ne že odpuzují, ale naopak kuny vábí. Pak prý stačí s tím nastříkat i kousek hadru. Koukal jsem v Plzni po prodejnách zatím to nikdo nezná. Asi budu muset obětovat ten poštovní příplatek.

Nejlepší odpověď
Drap

Kunu nejlépe chytit do sklopce bez návnady. Většinou prochází různými uličkami a tam je třeba sklopec nastražit. Zřejmě se ti nepodaří umístit žádná návnada tak, aby z ní kuna necítila tvůj, nebo i jiný pach.

Zdroj: zkušenost

Další odpovědi
annas

Nabízejí spreje proti kunám a elektrické odpuzovače.

Další rady od stejně postižených – vlasy, nechat hrát rádio.

http://forum.pri­roda.cz/viewto­pic.php?f=6&t=1­465
.
http://www.lim­bursky.cz/Kuna-skalni

anonym

Sklopec je spolehlivý. Zřejmě ale budeš muset něco udělat z pachem, který z něj kuna cítí. Návnada zapotřebí není.
Táta takhle běžně kuny chytal a byl velmi úspěšný. Pro jeho „úlovky“ si chodili myslivci a sousedé si občas náš sklopec půjčovali. Proč „Tvoje“ kuna signalizuje, že o pasti ví, to budeš muset vyzkoumat sám.

beer

S šetrným odchytem chráněného zvířete může být problém a navíc, kunu pak budeš muset odvézt někam daleko, aby se nevrátila. Mívají totiž teritorium až několik desítek km2..
Nedávno jsem kdesi četl, že snad fungují kočičí chlupy v sáčku, takže bych zkusil kunu odradit, ne chytat.