zjentek

Myslíte, že to Jirka vysvětluje správně?

https://www.y­outube.com/shor­ts/KbCTJltTfmA

Odpovědi
aliendrone

Jedna z mnoha předpovědí „kdyby…“. 😉 🙂

Můj osobní názor v kostce je, že vesmír končí horizontem událostí a NELZE se pod něj dostat. Je to plocha s JEDNOU stranou (nemá žádné „uvnitř“, není „něco za ním/na "druhé straně“) a pokud něco pošleš do černé díry, tak hmota se „vyzáří“ (pádem do potenciálové jámy a změní se na zakřivení prostoročasu – tenzor energie a hybnosti viz OTR), přičemž informaci/e, které nese zůstanou „zapsány“ na (či spíš V) horizontu událostí (tedy jinak tvůj oblíbený HOLOGRAFICKÝ PRINCIP, muehehehe 😉 ).

Důvodů proč si to myslím mám DOST, jenže s jsem na štíru s potřebnou matematickou formulací, takže smůla (i kdyby, tak mě zatím nenapadá způsob, kterak moji domněnku odlišit v praxi od ostatních, protože ve výsledku jsou stejné, dávají stejné výsledky – hmota je definitivně FUČ, no.). Ale je to pořád lepší, než „kopírování“ (spíše takové zdvojení a následné zálohování) informace do horizontu při jeho průletu a následný sestup do BODOVÉ singularity (která ovšem NEMŮŽE BÝT BODOVÁ, protože černá díra zachovává moment hybnosti) apod. bejkárny. 😄

Ale to všechno jsou jen hypotézy (a jsou mnohé další/jiné), jakkoliv se mi ta moje líbí nejvíc, muehehehe! 😉 😁 😁

zjentek

…Jinak teda klobouk dolů před tím jak to vidíš. Pravda, mám to trocha jednodušší (v bembeřici mně to leží trocha jinak poskládané, to bys asi nepochopil), ovšem to neznamená, že se nakonec svou úvahou nedostanu na stejné místo jako ty za využití té své. Chápu, nic nevohého jsem zde sice nesdělil, ale zato jsem tě upozornil, že je možné něco, čemu bys reálně zaboha nevěřil!!! 😃😃😃

aliendrone

zjentek>>> Poslouchaj voni jako, taxemi zdá, že se poslední dobou nějak MOC věnují dosti VÁŽNÝM věcem a popravdě absolutně ZÁSADNÍM k pochopení „života, vesmíru a vůbec“ (jestli jsi četl „Stopařova průvodce po galaxii“). A NOVÉ lásky kupíš pomalejším tempem (doslova je ZANEDBÁVÁŠ!).
Tož jako CHÁPU tvůj zájem (mám to STEJNÉ), protože popravdě NENÍ NIC, co by mohlo být TAK zajímavé vědět. Jenže je to běh na DLOUHOU trať (popravdě možnost, že se dožijeme odpovědí je MIZIVÁ) a navíc je v tom skryto plno záludností (jako třeba potřeba doučit se mnohé z matematiky, fyziky i jiných oborů). Tož KDYBY, tak si DOBŘE PAMATUJ! Já tě VAROVAL! 😉 😄

zjentek

Tož pravda, „matematiky, fyziky i jiných oborů.“ Ovšem uznáš alespoň trošilinku (prosím prosím), že někteří se rodíme se zvláštní intuicí „samovolně pochopit“ a díky toho jsme schopni dojít zásadních objevů i úplně mimo tu " správně společensky vyšlapanou cestičku", nebo ne snad? Neuznáváš ani za mák? 😉

aliendrone

zjentek>>> TeĎ nwm JAK to myslíš. Totiž nevěřím ve SKUTEČNÉ pochopení bez znalosti (nebudu určivat její nutnou míru) potřebných/nez­bytných věcí (informací). A to zvláště ne u takových, kde je pochopení téměř nemožné i když je ZNÁŠ.

Pokud to ale myslíš například že intuitivně (aniž bych byl mechanik či tak něco) chápu, že když mi „chroupe poloosa“ (myslím přední náhon), tak dojedu DÁL, pokud nebudu v zatáčce šlapat na plyn (budu je projíždět jen setrvačností) a zrychlovat budu jen na rovném úseku, tak v takovém případě to možné JE. 🙂