WhiteCrow

Myslíte že se dočkáme doby kdy lidé přestanou věřit v boha, jako jsme přestali věřit v čarodějnice, polednice a upíry?

?

Nejlepší odpověď
Kelt

A to si myslíš, že pak to bude skvělé, bez problémů a že „za nás budou počítače přemýšlet.“ Nemyslíš, že by to bylo ochuzení kultury a vůbec člověka. Kolik pohádek , uměleckých děl, s těmito motivy pracuje. A to si myslíš, že systém pracující na systému 1 ok, 0 špatné, proud prochází, neprochází, je bezporuchový?
Za tento názor bys byl označen za kacíře. Ale máš právo na svůj názor. Já se k tomu vyjádřil a s nevěřícím Tomášem nic neudělám.

Další odpovědi
xiperio

Člověk by měl v něco věřit. Bude se mu lépe žít a následně umírat spokojeně.

Arne1

Jsou místa na světě, kde se na čarodějnice dosud věří

Kepler

Taky jsem se už na to zde ptal. Vypadá to, že v závislosti na kulturní úrovni jistých národů se toho nesmyslu nikdy nezbavíme. Někteří lidé (včetně vzdělaných a moderních) zkrátka nějakou tu víru potřebují. Nejlepší by asi bylo, aby všichni věřili ve svou Stvořitelku, tj. Gaiu – bohyni Země, místo toho, aby ji systematicky zabíjeli.

Ametyst

Těžko si představit, že v islámských zemích přestanou věřit na Alláha. Demografická exploze islámu potlačí různá jiná náboženství.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

bellllllllll

je to každého věc já třeba věřím a myslím že je to smysluplné víc jak Alláh nebo nějaká země sakra kdyby byla země živá tak by to bylo celkem poznat ne ale je to jen můj názor takže tak