hapiky

Myslíte, že je hodně lidí, kteří se domnívají, že nemají žádné nepřátele?

Původní dotaz
Myslíte že je hodně lidí, kteří se domnívají že nemají žádné nepřátele?

Nejlepší odpověď
marci1

Nevím, jestli je jich hodně, ale jisté je, že každý člověk má nepřátele, až se už o ně zasloužil vlastní vinou, či ne. Nepřítel může být i někdo, kdo nám závidí. Někde jsem četla: „Každý člověk má nepřátele. Kdo je nemá, je mrtvý“.
Číňané říkají: „Přátelé – i tisíc jich je málo. Nepřátelé – už jeden je víc než dost“.
„Každý člověk má X kamarádů, 10 x X nepřátel a 100 x X přátel, kde X se dá spočítat na prstech jedné ruky“. – Abraxas
„Člověk má největšího nepřítele sám v sobě“.- Marcus Tullius Cicero
🙂

Další odpovědi
Kepler

Moc lidí si to asi nemyslí, snad jen lidé naivní. Můžeš být svatořečený jako Matka Tereza a stejně tě někdo může nenávidět. Neexistuje jediný člověk na světě, který by neměl nepřátele. Stačí, když vyčníváš vůči okolí o jediný milimetr.

Drap

Nemyslím si to.

still

Myslím, že hodně jich moc není. Jestli mezi ně budeme počítak sluníčkáře, tak by se procento mohlo zvýšit :)