zjentek

Myslíte, že děti budou časem zase cvrnkat kuličky?

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/4116­96-cvrnkani-kulicek-opet-na-vzestupu.html

Odpovědi
Jan Kunčar

Asi ano, (doufám) až jim dojde, že PC, NB a tablety nejsou tím úplně nejlepším, čím mohou navázat vztahy s vrstevníky.

Cenobita

Myslím, že s rozvojem technologií to mají kuličky a podobné hry už za sebou. Sporadicky to bude ještě někde přežívat, už ani já jsem si s kuličkami v dětství nehrál. Stejně tak už zahynuly hry: honění káčy, tlučení špačka, honění obruči … a nikdo po nich ani nevzdechne.

Kepler

Leda, že by to měly jako hru ve svém chytrém mobilu…

Drap

U nás se cvrnkají stále. Sice méně než dříve, ale stále se hrají.

anonym

Doufám, že ne.

anonym

Určitě ne, zmíněný článek je jen jedna velká reklama. V budoucnu si děti budou spíš hrát s drony atp. (ne, že by si s nimi nehráli už teď, ale Amerika je holt vždy napřed).

bububabu

Ne, ty se také nehoníš za obručí a neroztáčíš káču :D

Kepler

Cenobita: já jsem ty staré zábavy dětí zažil a některými se i bavil. Nic jiného jsme neměli. Vrcholem všeho bylo mít dřevěný samopal a zastřelit nácka. Každé dítě si hraje s tím, co mu rodiče dají a co umožňují technologie. Dnes si své „nácky“ střílejí nejraději virtuálně, aniž by tušili, jak voní hlína.