Tali Vael

Myslíte, že by se měla vrátit povinná vojenská služba?

Nejlepší odpověď
Shef

Určitě Ano

Absolutně ano.
Ať si říká kdo chce co chce, ale vojna měla svůj účel, udělat z těch nevychovanců a frajírků chlapy a naučit je kázni a discliplíně. Co občas sleduju na chování dnešní mládeže, tak by jim to jen prospělo :)

Další odpovědi
Arne1

Určitě Ano

Nějaké potřebné návyky do života se tam získají. Dokonce i naučit se „sklapnout podpatky a držet pusu“ se občas v životě hodí. A třebas naučit se chodit, běhat, cvičit – to má taky něco do sebe. Je děs se dívat na mladé inženýry jak „hrdě“ si jdou pro diplom (hrdě = ironie, klátí se, plíží se, všechno jiné než normální energická chůze). Ono to diktátorské nedemokratické prostředí je také vhodné zažít.

dudu

Určitě Ano

Lovecrossed

Určitě ne

Ne.

Názory, že kvůli toho, že není vojna jsou venku samí nevychovaní a nezodpovědní spratci miluji, moc inteligentní názor :) Asi jako názor, že panna nemůže otěhotnět. Nemá to žádnou souvislost. (mimochodem, co slyším historky od lidí co tam byli, tak spíš je vojna zkazila).

Stejně obnovení základní vojenské služby je naprosto nereálné.

A důvod? Protože, co se zrušila vojna, tak se všechno nechalo rozkrást a zchátrat. Kasárny jsou rozpadlé, není výbava pro vojáky (oblečení, výstroj, technika, výzbroj, personál) a pořízení/obnovení a následný provoz těchto věcí by náš stát totálně zrujnoval.

obyč holka

Určitě ne

Drap

Určitě ne

I když jsem nebyl rád na vojně, musím s odstupem času souhlasit s tím, že to mělo něco do sebe a bylo to velmi prospěšné, poučné a výchovné pro život.

hapiky

Spíše Ano

Dnešní počet zájemců převyšuje poptávku. Je to ale hodně dáno penězi. Povinná vojenská služba byla dva roky a jen „za kapesné“, dnes na misích vydělávají dobrý i když nebezpečný prachy a vo tom to je.

anonym

Určitě ne

Nechápu proč by měl být někdo nucen do něčeho proti své vůli…

Lgee

Určitě ne

dubraro

Spíše Ano

Jistě ne, ve formě jaká byla v minulém režimu. Tehdejší vojna lámala charakter a byla živnou půdou pro psychopaty, sadisty a darebáky všeho druhu. Jejím cílem bylo jen vytvořit dostatek mužů, kteří se na rozkaz nechají zmasakrovat.
Ano, ve formě dobrovolného a dobře placeného výcviku a služby pro ty, kteří mají k boji a sportu talent a vztah.

Nuk nuk

Nevím

Ono je to trochu sporné. Otázka totiž je, co by měla taková armáda složená z branců plnit za funkci.
Na jednu stranu, když se člověk podívá na dnešní mladé kluky, jsou příliš zšenštilí oproti těm, kteří prošli armádou. Ale za prvé, to není úkolem armády, vychovat z mladých písklat chlapy, za druhé pokud by ta armáda vypadala, jako na přelomu 80. a 90. let, tak to může mít vliv spíše horší než lepší.
Mít kvalitní armádu, není jistě k zahození. Leč, za prvé není ČR v nějakém bezprostředním ohrožení, kvůli kterému by bylo nutné rozšiřovat řady vojáků, ale především, kvalitní armáda závisí na vedení. Vedení armády je profesionální. Profesionální armádu máme, ale její kvality jsou, jaké jsou. Když nebude fungovat ta profesionální část, nebude k ničemu platné, že se jí dá do péče dav 18ti letých kluků.
V dnešní době vládne takové přesvědčení, že nutně potřebujeme povinnou vojnu, kvůli imigraci a terorismu. Osobně jsem přesvědčená, že je to nesmysl. Počet imigrantů (navíc většinou jen průchozích) u nás nikdy nepřesáhl několik stovek. Co se týče teroristických útoků, samozřejmě nelze nikdy vyloučit, že tady k nějakému dojde. Nicméně pár puberťáků v armádě navíc tenhle problém nevyřeší.

Jiří Bohumil

Určitě Ano

Byl o dobrý výchovný prostředek pro většinu mladých hochů, stávali se z nich na vojně muži. Myslím si, že to dnes většině hochů, aby se stali opravdu chlapy, chybí. Přinutilo je to i k tomu, že se oddělili od pohodlnosti rodičovské rodiny, museli se naučit starat sami o sebe a nestávali se tak často „mamánky“.