autacek

Myslíte si, že je trest odnětí svobody na šest let natvrdo za otázku (viz. odkaz) přiměřený?

https://www.id­nes.cz/brno/zpr­avy/soud-brno-muz-internet-schvalovani-strelba-mesita.A210316_102­844_brno-zpravy_mos1

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že neni přiměřený. Měl dostat nejméně+ 10 let

Další odpovědi
anonym

Koukám, že tady ani nikdo pořádně nečte. Už v samotném článku se naprosto jasně píše, že o trestu bylo rozhodnuto především jako nesamostatný a neojedinělý čin, ve spojení se všemi možnými extrémistickými aktivitami na internetu – členství na pofidérních sítích a opakované podněcování k nenávisti. Ano, za desinformace a extremismus musí padat velké tresty – protože stojí lidské životy. Stejně, jako když někdo řekne narušenému, aby skočil. Je hrůza, jak jsou průměrní lidé neschopní číst pořádně a vyvodit správné závěry. Tento člověk má za sebou řadu průšvihů, byť ne trestných činů. Soud bere vpotaz celou minulost, ne jeden výrok. Tento člověk neprojevil nad svým jednáním lítost a naopak je skutečně hluboce přesvědčen o správnosti extrémismu. Proto musí do vězení, kde mu mohou spravit hlavu a pak bude možná konečně prospěšný pro společnost – vězení není trest, ale v prvé řadě náprava … Aby se mezi námi nepohybovali šílenci, co odpálí místo víry jen pro odlišnost … Soud neposoudil jeden jeho výrok, ale jeho mentalitu a postoj ve/ke společnosti – dle všeho je tento člověk škodlivý a proto by měl sedět …

PepasAvalonu

Né, že bych obhajoval dnešní soudní systém, ale asi k tomu soudce měl důvod. Za znásilnění třeba 2 roky, za zabití třeba jen 5 i míň… což se v porovnání s tímto zdá docela na houby a nepříměřené, ale dyť my o tom fakt absolutně nic nevíme (než co nám sdělí takovýto tisk.. já to četl před pár hodinami na Novinkách, úplně totéž). Obyčejnému člověku se asi (z takového článku) může zdát, že ví vše potřebné, ale určitě to tak není.
Přinejmenším výstraha pro ostatní debily. Jsem pro tvrdší tresty – za znásilnění, vraždy, zabití atd., ale i za takové podněcování a schvalování terorismus/vražd. Pokudy, ale i vězení. ALE opakuju se, že my o tom nic nevíme a to, co nám dávají některá média jsou jen zlomky. Ani nemusí být to nejdůležitější (což je možné si častokrát ověřit u jiných zpráv, když jdeme ke zdroji – obsáhlému, velmi složitému a dost odlišnému, než jak se z té „senzační“ zprávy jeví).
A hlavně sem neplést žádnou „svobodu“ projevu/slova. Schvalování terorismu a jiných zrůdností se od nich liší jen v „odvaze“ je provést. Někdo má „jen“ řeči (ale důležité je, že to není „jen“ … jen tak něco, co by se mělo dát přejít). Takový člověk je očividně blbec a jako takový bude mít i odpovídající život (i bez potrestání soudu), ale 1 je to výstraha ostatním, kteří si nevidí do huby (na svědomí atd) a 2 nic detailnějšího o tom nevíme, než stručné „shrnutí“.
Jak to řekl Quintilianus: Člověk, který zlé hovoří, liší se od toho, který zlé koná, jen nedostatkem odvahy.

namesicznik

To je ta vaše slavná demokracie a svoboda. 6 let za jednou projevený názor (i když zjevně hloupý) to by nedostal ani za minulého režimu.

Alesh

Je to nepochybně tvrdý trest, ale zatím není pravomocný. U soudu jsem nebyl, čili nemůžu posoudit, jak svoje slova lítosti myslel vážně. Odhaduji, že asi moc ne.
I kdyby dostal těch 6 let, tak podle mě může jít už ve třetině trestu domů, pokud bude sekat dobrotu.
Nechci se svést na vlně psychopatického antirasismu, který se k nám vesele šíří z euroamerického prostoru a volat po exemplárním trestu jak v 50. letech, ale říkám, že něco takového schvalovat může fakt jen totální vymaštěnec a minimálně léčebnu pro duševně choré by zasloužil.

Ametyst

Funguje dvojí metr. Etnické menšiny jsou drsné, ale přitom ohromně přecitlivelé i k slovním výrokům. Protože nás vlády nemají rády, stojí při menšinách a chrání je.

Pepa25

Trest je přísný, očekávám, že ho odvolací soud zmírní. Ale je správné, že byl odsouzen, schvalování terorismu je nebezpečný trestný čin.

Mc Merkurion

… jen jestli budou taky takhle přísní na muslimy, a o tom pochybuju … takže v tom případě je trest nepřiměřený a spíše sluníčkářsky politický …

plebs

Jak jsem pochopil " jak jim chutná medicína " pokud měl v úmyslu lékařskou péči u muslimů a nikoliv terorismus a pouze odpověděl omylem na jinou zprávu tak to vypadá na přestupkové řízení.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Alesh

@Mc Merkurion: Mícháš jabka a hrušky.

Mc Merkurion

… aha, takže když to dělaj muslimové, jsou to jabka a je to oukej, ale když to udělá někdo jinej, jsou to hrušky, a je to špatný, jo ??? … lidi se proberte, ti co schvalovali uříznutý hlavy ve Francii se nedostali ani k soudu !!!

Alesh

A to říká kdo, že je to ok? Z extrému pěkně do extrému, že? Ano, lidi proberte se, neházejte vrahy do jednoho pytle s lidmi, kteří s nimi na druhé straně zeměkoule, kteří s nimi nemají nic společného. Neuvěřitelně hloupý postoj typu, slušně řečeno.

Alesh

@namesicznik: A jinak jsi v cajku?

namesicznik

No jestli považuješ za normální, že tady někdo dostane 6 let natvrdo za jeden názor napsaný na internetu (podotýkám, že za hodně hloupý názor) a že někdo znásilní 4-letou holčičku a dostane podmínku, tak si tu tvoji svobodu projevu a demokracii klidně dál vesele užívej.

Tady mád odkaz https://cnn.i­prima.cz/mladik-znasilnil-ctyrletou-divku-od-soudu-odesel-jen-s-podminkou-a-ambulantnim-lecenim-13030

Alesh

Jo, tobě to přijde jen jako názor? Tak si představ situaci, jak by ses tvářil, kdyby ti třeba domů napochodovala banda nějakých zakuklenců, vyvraždila ti půlku rodiny a pak by sis na nějakém zakukleneckém serveru přečetl něco ve stylu „paráda, super práce“… úplná pohodička, ne? Ještě bys jim rozdal lajky, ne? Trochu přemýšlej, kde je nějaká hranice jen „názoru“.
K trestu, který mu byl zatím nepravomocně udělen jsem se vyjádřil výše.
K tomu dalšímu tebou uvedenému případu se nebudu vyjadřovat, s touto věcí nijak nesouvisí.

namesicznik

Irelevantní, navíc ta rodina, které znásilnili holčičku se vyjádřila celkem jasně

Alesh

Ano, tvůj názor byl irelevantní, stejně jako tento.