Avatar uživatele
dust8

Kdo si do huby nevidí?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 641 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dvorní šašek

Někteří sprosťáci, kterým chybí elementární slušnost, respekt a také nadhled.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

No…

Tohle úsloví je projevem slabosti a malosti; vysvětlím:

V zásadě není rozdíl v tom, jestli přijdu k ženské, takhle z večera s kuklou na hlavě a kvérem v ruce, a řeknu: „Naval peněženku a mobil, krávo, nebo ti ustřelím hlavu!“, nebo řeknu: „Dobrý večer, madam. Velice se omlouvám, že vás obtěžuji takto neohlášen, nicméně má momentální situace mne nutí, ač je mi to jinak opravdu velice nemilé a líto, požádat vás, zda-li bych mohl, pouze krátce, nahlédnout do vaší peněženky a potěžkat váš telefon. Ještě jednou se omlouvám, opravdu je mi to velice trapné, ale pevně věřím, že celou situaci pochopíte, a že skutečně nebude nutné, abych se musel uchýlit, snad, k nějaké hrubosti a použít tu nepěknou věc, kterou zde držím v ruce. Ještě jednou se velice omlouvám a předem vám děkuji za spolupráci!“

To není výmysl, „galantní zloděj“ opravdu působil na přelomu 19. a 20. století, a ještě okradené dámy líbal. A docílil toho, že ty ženské proti němu nechtěly svědčit!

Lidé jsou, jako děti, lehce manipulovatelní, snadno ovlivnitelní, dají na slova spíše, než na pravdivost, opravdovost a pravdivost našemu světu schází. Ale ono někdy takové, prosté a od srdce: „Jdi do prdele!“, je přijatelnější, a – to hlavně – vnese do celé situace objektivní jasno, a celou situaci, konečně, vyřeší.

Takže: nevím.

Jenom jednu věc vím: kdo si do huby nevidí, nemůže pracovat ve službách. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Osoba, která postrádá sebekritičnost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek