Michal Kole

Jak se musí cítit tisková mluvčí, když musí obhajovat před reporterkou stanovisko úřadu k nějaké blbosti nebo něčemu

co akorát na úřad zvedne vlnu nevole a všichni to kolem vědí, jen „představený“, ministr, generální ředitel to „nevidí“?

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych, že je to opět o hesle : …„do výše svého platu“. Je to práce jako každá jiná. Navíc slušně oceněná.
Existuje spousta lidí, kteří kážou bludy jako dům a ani za to placení nejsou, tak proč mít výčitky z něčeho, co někdo dělá za peníze?
Michale, oni ti reportéři taky dokážou lidem vykládat pěkné bludy a ani se při tom nečervenají.

Další odpovědi
suaeda

Ne každý to může dělat. Musí to dělat člověk, který je tak zvaně splachovací. Navíc musí umět mluvit o ničem a hodně dlouho (viz politici) až reportéra otráví. Ten se potom dále raději na nic neptá.

vlk samotař

Normálně oni na to mají kurzy to je jako politici ti taky lžou jen se jim od huby práší.

pusinka50

Myslím, že ne každý by toto mohl dělat, že člověk na to musí mít „silný“ žaludek, já bych měla velký problém takovému člověku věřit v soukromí a ani tuto práci, byť jistě velmi dobře placenou, bych dělat nemohla, protože lhát neumím a nechci, takže posuzuji podle sebe, jakou musí mít ten člověk náturu a že když je zvyklý lhát a kličkovat v zaměstnání, nebude mu to dělat potíže ani v soukromí.

jmhad

Tady je absolutní platnost přísloví „Koho chleba jíš,toho píseň zpívej“!A i když zprvu může mít takový mluvčí výčitky svědomí,zvykne si a kecá a kecá.

bolak

Myslím že s tím nemá problém, je to její práce, dostává za to prachy. Plní funkci nádražního tlampače, jejím úkolem je pouze předat informaci dál, nic víc. Nikdo po ní přece nechce aby věřila tomu, že je to dobrá věc.

Právník taky neobhajuje masovýho vraha protože by to byl bůhvíjakej sympaťák.