slad08

Myslíte si, že energi drinky podporují a dodávají sílu (energii). Díky

Občas si nějaký koupím a chci vědět jestli se to vyplácí.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Energetické nápoje jsou nápoje , jejichž výrobci inzerují, že „zvýšení energie.“ Tyto reklamy se obvykle nezdůrazňuje energie získané z cukru , které obsahují [ 1 ] , ale spíše energie dodávaná různých stimulantů , vitaminů a bylinných doplňků . [ 2 ]

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/E­nergy_drink

Další odpovědi
Terryle

Já mám zkušenost jak s energeťákama, tak s kafem i zeleným čajem. Zelenej čaj je pozvolnej – sice si připadám třeba mírně unaveně, takže to není třeba na učení, ale neusnu. Ještě se mi jím nepovedlo předávkovat a to piju celkem koňský dávky. Výhoda – je hodně zdravej.
Kafe nakopne na kratší dobu (třeba hodina, dvě), a rychleji přejde. Když se to přežene, buší vám srdce a mně se třeba dělá blbě od žaludku.
Energeťáky – samej cukr. Naučila jsem se na ně před třema rokama při učení na státnice, dávala jsem si plechovečku ráno a plechovečku po obědě, než jsem se šla učit. Nakoply a fungovaly, ale za ten měsíc učení jsem přibrala asi tři kila (to bylo i tím, že jsem ležela v učení, moc se nehýbala a jedla blafy z toustovače). Navíc ty levnější jsou rvaný různou chemií a není to mylsím nic zdravýho. A mám zkušenost, že když přestane účinkovat, padne na mě najednou taková únava, že usnu jako mrtvá… jedna, dvě hodinky nabuzení jsou zaplacený šílenou únavou.

Doporučuju – čaj MATE. Dá se koupit skoro v každým obchode se sypanýma čajema (Oxalis apod). Přijde mi podobně silný jako ten energeťák, ale účinkuje delší dobu a doznívá postupně. A určitě je zdravější.

gnosis

tak urcite to nejdulezitejsi v techto napojich je kofein. ten na chvili oddaluje unavu. ucinky na sobe pozoruji, a osobne tyto napoje preferuji pred napr. turkem – ten mi nesmakuje a nebyva mi z nej dobre. ale NEPIJ je dlouhodobe nebo kazdy den! a nikdy vic nez 0,5l denne (vetsinou je to max. doporucena denni davka).
Doplňuji:
ale nez tyhle drinky, radsi ti doporucim SYPANY zeleny caj.

Džuls

Ja pijem napríklad Red Bull, ale nie preto, žeby mi dodával energiu, ale jednoducho mi chutí… Skúšala som ho počas skúškového, ale aj tak som hneď zaspala…

Ella

někdo mi říkal, že jeho kamarád kamioňák měl kamaráda, taky kamioňáka, který, aby vydržel při řízení dlouho a nechtělo se mu spát (nemluvím teď o žádné nelegální činnosti – nedodržování přestávek atd – přece jen jednotvárná cesta po dálnici s tempomatem je vážně uspávající a i když se probudíte po spánku a musíte pracovat, neříkejte, že se vám nechce ještě spát a nezíváte), tak pil kafe a na to si dával energy drink, většinou red bull… víte jak dopadl? dal si tuhle skvělou kombinaci, povídal si s tím kamarádem, chtěl vylézt do kamionu, ale místo toho ztuhnul a padnul ze schůdků na zem – mrtvý.

takže… já bych nikdy energy drink nepila – nabije vás to akorát tak cukrem a kofeinem, které vás na chvíli nabudí, ale nic jiného v tom není…

ReHu

Na chvíli. A pak jde křivka energie rychle dolů.
Obsahují hodně cukru a kofein.
Mám dobtré zkušenosti s N 1 od Nutrilite. Je to přírodní přípravek a účinek trvá déle a klesá postupně.

A jestli se vyplácí? Záleží na tom, co od něj čekáš. Já je užívám, když se potřebuju udržet vzhůru.

anonym

Energy drinky dodávají energii, ale pouze krátkodobě, podobně jako káva. Největší hnus pro tělo je kombinace energy drinků a alkoholu – u slabých jedinců nemusí vydržet srdce. Energy drinky jsou dobré pro delší cesty autem nebo ve zkouškovém, jejich dlouhodobé a časté pití je velice nezdravé. Když energy, tak určitě s cukrem, umělá sladidla jako aspartam nebo cyklamáty mají i karcinogenní účinky. Nejste-li si jistí, mrkněte na www.emulgatory.cz

Já...

Čím častěji ho použiješ, tím méně bude účínkovat…
Se všemi negativy z toho plynoucími, jak jsou zde popsány. Používat při vyjímečných situacích – státnice, mimořádný sport.výkon a nebo jiný výdej mimoř.množství energie.

Proto: OBČAS-pomůže, TRVALE-uškodí.

Souhlas s Terryle…

pokazdejinak

taky souhlas s Terryle :) jen doporučím ještě jednu věc – kromě kofeinu (který je i v kávě a čajích) obsahují některé energy drinky taky GUARANU – čtěte složení ;)
guarana funguje podobně jako kofein, ale není návyková. má sice dost pomalý nástup, ale o to déle vydrží, navíc se dá koupit samostatně v tabletách, takže do sebe nemusíte ládovat tu spoustu cukru z nápojů

elektrikář

Mně pomohly když jsme pracovali na noční smněně, jak je člověk zvyklej do půlnoci to šlo ale pak se chce spát.Honil se termín předání stavby.