Kaxx

Je káva zdrava i při častém pití?

Je nejaký rozdíl když se pije 1–2 týdne nebo každý den? Ma to nejaké vedlější učinky?

Nejlepší odpověď
quentos

množství na pováženou je teprve více než čtyři šálky denně, a to ještě jen pro lidi pod 55 let věku. http://www.el­sevier.com/con­nect/how-much-coffee-is-healthy-it-depends-on-your-age
Nějaké „zavodňování“ je nesmysl. Tradičně se pravívalo, že káva naopak odvodňuje, jenže to je podle posledních výzkumů mýtus.

Další odpovědi
DIH

No dva šálky za den jsou prospěšné ale vím že káva zavodňuje takže víc by se pít neměla

Freja

když si dáš 1–2 týdně je to v pohodě. A jen tak… jsou z toho (každý den) nažloutlé zuby. Moje máma si dává 2–3 denně a má je docela hodně žlutý

marci1

Četla jsem někde, že 4–5 šálků je ještě v pohodě. Myslím, že rozumné je vypít tak 2 šálky kávy denně. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-salku-kavy-si-muze-clovek-denne-doprat-aby-to-nemelo-spatny-vliv-na-jeho-zdravi

Nuk nuk

Jako u všeho i u kávy platí, že vše je dobré, ale všeho moc škodí- 3, někde se uvádí i 4, šálky denně jsou pro zdravého člověka neškodné množství. Samozřejmě, jiná jse situace u lidí s vysokým tlakem, sklony k srdečním onemocněním a vyšší kyselosti v trávicí soustavě.

Andre5000

Není známo, že by káva byla škodlivá. Když se to nepřehání, tak by se žádné vedlejší účinky projevovat neměly. Nevím, zda je to pravda, ale četl jsem, že prý káva s mlékem čistí játra a káva prý je dobrá prevence proti cukrovce a prý napomáhá dobrému trávení.

Drahuška999

Já si myslím, že káva v nějaké rozumné míře je určitě zdraví prospěšná a vůbec by ničemu takovému vadit nemělo 🙂 No, a když už jsme u té kávy, tak se určitě zkuste mrknout třeba na tyto stránky zde – https://www.pe­nepex.cz/kate­gorie/kava-/sklenice-na-kavu/ , kde prodávají docela dost hezké sklenice na kávu :) Takže jestli jste kávový maniaci jako my, tak se vám to určitě hodit bude.

Drahuška999

Já si myslím, že káva v nějaké rozumné míře je určitě zdraví prospěšná a vůbec by ničemu takovému vadit nemělo 🙂 No, a když už jsme u té kávy, tak se určitě zkuste mrknout třeba na tyto stránky zde – https://www.pe­nepex.cz/kate­gorie/kava-/sklenice-na-kavu/ , kde prodávají docela dost hezké sklenice na kávu :) Takže jestli jste kávový maniaci jako my, tak se vám to určitě hodit bude.