Pokročilý

Je káva zdrava i při častém pití?

Je nejaký rozdíl když se pije 1-2 týdne nebo každý den? Ma to nejaké vedlější učinky?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

množství na pováženou je teprve více než čtyři šálky denně, a to ještě jen pro lidi pod 55 let věku. http://www.elsevier.com/…
Nějaké "zavodňování" je nesmysl. Tradičně se pravívalo, že káva naopak odvodňuje, jenže to je podle posledních výzkumů mýtus.

Další odpovědi:

Pokročilý

No dva šálky za den jsou prospěšné ale vím že káva zavodňuje takže víc by se pít neměla

když si dáš 1-2 týdně je to v pohodě. A jen tak... jsou z toho (každý den) nažloutlé zuby. Moje máma si dává 2-3 denně a má je docela hodně žlutý

Zlatý

Četla jsem někde, že 4-5 šálků je ještě v pohodě. Myslím, že rozumné je vypít tak 2 šálky kávy denně. http://www.odpovedi.cz/…

Stříbrný

Jako u všeho i u kávy platí, že vše je dobré, ale všeho moc škodí- 3, někde se uvádí i 4, šálky denně jsou pro zdravého člověka neškodné množství. Samozřejmě, jiná jse situace u lidí s vysokým tlakem, sklony k srdečním onemocněním a vyšší kyselosti v trávicí soustavě.

Pokročilý

Není známo, že by káva byla škodlivá. Když se to nepřehání, tak by se žádné vedlejší účinky projevovat neměly. Nevím, zda je to pravda, ale četl jsem, že prý káva s mlékem čistí játra a káva prý je dobrá prevence proti cukrovce a prý napomáhá dobrému trávení.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.