Můžu přivolat policii k vystěhování nájemníka, který měl opustit byt do určitého data a neučinil tak?

Nájemníkovi končí smlouva zítra, nejpozději 2 dny předem dle smlouvy se měl vystěhovat, ještě se tak nestalo. Zítra tam jedeme, pokud bude stále v bytě, můžu přivolat policii k tomu aby ho vystěhovali?
Doplňuji:
Od právníka mi teď bylo řečeno, že přivolaná policie nic nezmůže, oni můžou max.jako pohrozit, ale vyhodit z bytu nájemníka nemůžou, nemají k tomu žádnou pravomoc, do nájemn.smlouvy nebo dohodě o výpovědi nevidí. Pokud se nájemník nevystěhuje k 31.8., jak je dáno v dohodě, můžu 1.9. podat na něho trestní oznámení, dřív ho policie z bytu nemůže dostat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já zase myslím, že ne, to je občansko-právní spor.

To je jako, kdyby policie měla řešit, že soused neumyl schody.

Policii by mohl maximálně zavolat soud, pokud by se odmítal vystěhovat a vy jste měla v ruce soudní příkaz na vystěhování

Další odpovědi:

Zlatý

Vše je odvislé od uzavřené smlouvy. Pokud je v bytě neoprávněně, tzak jistě zavolat můžete

Pokročilý

Já myslím, že ano.

Bronzový

ja se domnivam, ze ano. Jestlize najemni smlouva neni platna, uziva byt neopravnene a neni oc se soudit. U pripadneho soudu alespon budete mit v ruce od policie zapis, ze jste se k tomu datu svych prav domahali.(kdovi, co by u toho soudu rikal).
Navic, nez by probehl soud se vsema odvolanima z jeho strany, muzete byt bez bytu roky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.