mini

Můžu přivolat policii k vystěhování nájemníka, který měl opustit byt do určitého data a neučinil tak?

Nájemníkovi končí smlouva zítra, nejpozději 2 dny předem dle smlouvy se měl vystěhovat, ještě se tak nestalo. Zítra tam jedeme, pokud bude stále v bytě, můžu přivolat policii k tomu aby ho vystěhovali?
Doplňuji:
Od právníka mi teď bylo řečeno, že přivolaná policie nic nezmůže, oni můžou max.jako pohrozit, ale vyhodit z bytu nájemníka nemůžou, nemají k tomu žádnou pravomoc, do nájemn.smlouvy nebo dohodě o výpovědi nevidí. Pokud se nájemník nevystěhuje k 31.8., jak je dáno v dohodě, můžu 1.9. podat na něho trestní oznámení, dřív ho policie z bytu nemůže dostat.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já zase myslím, že ne, to je občansko-právní spor.

To je jako, kdyby policie měla řešit, že soused neumyl schody.

Policii by mohl maximálně zavolat soud, pokud by se odmítal vystěhovat a vy jste měla v ruce soudní příkaz na vystěhování

Další odpovědi
Drap

Vše je odvislé od uzavřené smlouvy. Pokud je v bytě neoprávněně, tzak jistě zavolat můžete

Fun1k

Já myslím, že ano.

casey

ja se domnivam, ze ano. Jestlize najemni smlouva neni platna, uziva byt neopravnene a neni oc se soudit. U pripadneho soudu alespon budete mit v ruce od policie zapis, ze jste se k tomu datu svych prav domahali.(kdovi, co by u toho soudu rikal).
Navic, nez by probehl soud se vsema odvolanima z jeho strany, muzete byt bez bytu roky.