Práva nájemníka

Majitelka domu chce abychom se přestěhovali,jaká mám práva?Mám nárok na odstupné?

Nejlepší odpověď
standa

Předpokládám, že máte uzavřenu nájemní smlouvu, ze které vám při výpovědi ze strany pronajímatele vyplývá nárok na bytovou náhradu.

Na odstupné (myšleno v penězích) však nárok nemáte.

Můžete se však s pronajímatelem DOHODNOUT, že bytovou náhradu nebude požadovat, za předpokladu, že vás ´odškodní´ v penězích. Co však pro vás bude výhodnější, to z této obecné otázky nelze dovodit.

Problematika nájmu bytu je v českém právním řádu upravena občanským zákoníkem, konkrétně ustanoveními § 685 a násl.

Pokud dává výpověď pronajímatel, může tak učinit pouze z taxativně vymezených důvodů uvedených v § 711 a § 711a občanského zákoníku.