sensei

může nájemce vyhodit nájemníka ?

Dobrý den mám dotaz,
může nájemce vyhodit jiného nájemníka jen tak ze dne na den? V bytě je 5 lidí a 2 se nesnášejí, tak se jednoho z nich chtějí zbavit. Mají na to právo i přesto, že jsou všichni uvedeni ve smlouvě jako Nájemce + 4 konkrétní osoby? Co dělat když chtějí oba podle smlouvy zůstat až do její ho vypršení tj. 30.6.2014? Osoby jsou nekonfliktní a nijak neotravují ani neomezují ostatní nájemníky stejného bytu.

Odpovědi
mosoj

Dneska už nesmí vyhodit ani rozvedený druhého i když si přivede dalšího partnera-. Pozdrav pán bůh !!!

Bur - lesky

Jen tak ho vyhodit nemohou. Pokud by jste šli právní cestou, bylo by nesmírně těžké a zdlouhavé pádně zdůvodnit vyhoštění dané osoby. Musela by vás prokazatelně obtěžovat nebo omezovat vaši svobodu nebo způsobit újmu na zdraví nebo na majetku. Je asi lepší si sednout, vyložit karty na stůl a hlasovat o tom, kdo půjde z kola ven. V případě nejasného hlasování,ať tahají sirky. 🙂

Stingo

V tomto státě už je i nevýhoda něco vlastnit…