n_kodies

Můžu opakovat ročník SŠ a tento rok být doma?

Ahoj. Mám takový problém, chodím na SŠ do prváku a nejraději bych začala znovu. Prostě se tam s nikým nebavím a nevím co mám dělat. Nedovedu si představit, že s nima trávím čtyři roky. Proto se ptám jestli není možné nějak HNED skončit a v září nastoupit opět do prváku na stejný obor?

Nejlepší odpověď
annas

Zvažte to dobře. Uvědomte si, že všechny lidi si nevybíráte, jste k nim dosazena, je třeba naučit se s nimi žít.

Pokud se vám nebudou líbit jedinci v zaměstnání, tak bude to řešit odchody, až vám všichni vyhoví?

Domníváte se, že příští rok nenastane podobná situace?

Nemáte „přátel“ třeba kvůli svému chování?

Protože jste nezletilý, mohou vaši rodiče požádal ředitele školy o přerušení vzdělávání.

"Ředitel školy posoudí důvody uvedené v žádosti a rozhodne, zda této žádosti vyhoví nebo nikoli.

Po dobu přerušení vzdělávání není žák z právního hlediska žákem střední školy, což znamená, že se na něj nevztahují práva a povinnosti žáka školy dané právními předpisy (mj. se žákovi nevydává vysvědčení) a rovněž se nepovažuje za žáka pro účely zdravotního pojištění, pojistného na sociálním zabezpečení nebo státní politiku zaměstnanosti.

Po uplynutí doby přerušení vzdělávání pokračuje žák v tom ročníku, ve kterém bylo vzdělávání přerušeno, případně se souhlasem ředitele školy ve vyšším ročníku, avšak to pouze v případě, že žák prokáže odpovídající znalosti. Tyto znalosti lze ověřit přezkoušením žáka, přičemž určení obsahu a rozsahu přezkoušení je plně v kompetenci ředitele střední školy. V takovémto případě se žákovi vysvědčení nevydává; pokud žák prokáže odpovídající znalosti, bez dalšího pokračuje ve vzdělávání ve vyšším ročníku.
" atd.

Ať si Vaši rodiče přečtou článek" Přerušení vzdělávání ve střední škole"
a dovědíí se víc.

http://www.kvksko­ly.cz/rodicazak/zi­votni-situace/Stran­ky/preruseni-vzdelavani(stredni-a-vyssi-odborne-skoly).aspx

Další odpovědi
Kazatel

Ne, škola není holubník, tak jak to popisuješ to opravdu nejde.

Kelt

To nejde tak snadno, jak si představuješ? Jsi vedený na té škole, rodiče tě mají vedeného a berou na tebe nějaké dávky a podobně. A i kdyby tyto formalismy nebyly , tak myslíš, že příští rok bys dostala lepší lidi, se kterými se budeš bavit? Ptáš se, co máš dělat? Měla bys studovat danou školu a kamarády i kamarádky si tam určitě najdeš. Za 3 měsíce se někteří ještě neprojevili, ale nemyslíš, že to závisí taky na tobě? Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pokud se s nikým nebavíš a straníš se, tak tě tak nechají. Ty musíš udělat první krok.

Mc Merkurion

… o tom život nejni, utíkat při prvních problémech, a že se s nikým nebavíš ??? co takhle zapracovat na vyhledávání kluků (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-si-najit-vzah-na-cely-zivot >>> nemusí to bejt zrovna na celý život), hnedle to bude zajímavější …

Edison

Jak píší kucí… Škola není holubník a nemůžeš si jen tak dělat co chceš. Je to stejné, jako v životě.