Zlatý

Můžu grilovat vepřovou panenku vcelku nebo nakrájenou na medajlonky?A jak dlouho,aby nebyla uvniř syrová?

Doplňuji:
Panenka byla moc dobrá,trochu jsem ji naklepala a den dopředu potřela olejem s kořením.Nevím,jak připravuje tom004 vepř.panenku,ale mě nepřipadá,že by grilování tohoto kousku masa bylo plýtvání.Je to podobné,jako kdyby se dělalo naprudko jako minutka.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Grilovat vepřovou panenku můžete vcelku i nakrájenou griluje se chvilku jinak se vysuší,uvnitř by měla být mírně krvavá.Doba se nedá takhle určit záleží na teplotě grilu.

Další odpovědi:

Zlatý

Grilovat vepřovou panenku,to mi přijde jako udělat z pravé svíčkové guláš,dost škoda. Ale když už,tak bych vyzkoušel jeden kousek,třeba 2 minuty, a podle výsledku dělal další,ať už nakrájené,nebo vcelku. Asi na to žádný univerzální čas nebude.

Bronzový

No to hlavně záleží taky na chuti - nevím, jakou máte definici "syrovosti", ale jak už tady zaznělo, vysušená panenka je na vyhození.

Je třeba především myslet na to, že je to nejkřehčí maso z prasete, úprava by měla být výrazně kratší, než když děláte např. krkovici.

Každopádně pokud grilovat, tak bych to dělal vcelku - křupavou kůrčičku a uvnitř růžové masíčko.

Pokročilý

Butani,to bylo dokonalé!!!

Diskuze k otázce

Bronzový

fortin

Jen ji moc nenaklepat http://www.odpovedi.cz/…

Zlatý

tom004

Ale vůbec jsem se nevyjádřil,že by to bylo plýtvání, a věřím,že je to dobrota.Jenom "panenku" raději plním vším možným, a dělám klasicky. Příště bude na grilu,abych mohl lépe odpovídat.:-))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.