Petra85

Můžete poradit někdo, kdo se vyzná ve sci-fi knihách?

Dobrý den, kdysi dávno jsem četla knihu (možná to byla jen delší povídka) o planetě, která má několik sluncí a dojde tam k zatmění všech najednou. A jde tam o nějaký rozkol mezi vědci a jakousi náboženskou skupinou.
To je asi tak všechno, co si pamatuji (bude to už tak 20 let, co jsem to četla:-) Myslím, že to bylo dílo nějakého známého scifi autora, ale netuším kterého… Neříká to někomu něco? Děkuji, Petra

Nejlepší odpověď
Ametyst

Může to být knížka od Isaaca Asimova a Roberta Silverberga „Nightfall“. Přeložili to do češtiny jako "Příchod noci.

Další odpovědi
aliendrone

Dle popisu jsem si téměř jistý, že Ametyst má pravdu, trefila to. ☺

Filip84

Chybně formulovaný dotaz: otázka není v poli pro otázku. 🙄