Verouss12345

Může učitelka na mě začít řvát před celou třídou?

No když jsem byla u tabule tak já jsem tu látku neuměla a ona mi řekla že jsem úplně blbá a že se nedostanu na žádnou školu a pak se mě zeptala na jakou školu chci jít a já ji to řekla no na ona se mi začala smát a říkala že tam se nedostanu že jsem úplně blbá a že na to nemám atd. Jenom mě zajímá jestli si tohle může učitel dovolit

Nejlepší odpověď
Hlada

Škola základ života. Když budeš jinde místo uznání své chyby obviňovat druhé, tak doměnku o menší chytrosti jen potvrdíš.

Další odpovědi
cappuccino

Misto, abys resila to, ze se nedostanes na skolu, resis, co ucitelka muze a nemuze?
Az vyjdes ze skoly, na ucitelku zapomenes. Ale tvoje (ne)vedomosti s tebou pujdou cely zivot!
A za ty nevedomosti neponesou vinu ti ostatni, ale ty sama.
Tak se trochu zamysli, co je dulezitejsi.
Ucitelka preci jenom chce, aby ses neco naucila!! Aby z tebe neco bylo!!!

elkon

Může, zavinila jsi to ty sama. Kdybys uměla látku, tak se nic nestalo.
Zvýšení hlasu není žádná šikana, ale zdůraznění situace. Ti, kteří vystupují proti učiteli (učitelce), jsou právě ti, kteří potlačují autoritu učitele. Místo aby dohlédli na to, aby se dítě doma doučilo potřebnou látku, chodí do škol nadávat učitelům. To je také důvod, proč brzy nebude mít kdo učit.

Dochy

Ne. Ponižovat žáka je za hranou. Ono tedy ponižovat kohokoli je blbost, ale ve vztahu učitel žák je to zkrátka mimo.

Drap

Ano může. Neni to žádné ponižování, ale konstatování faktu a vyjádření vlastního na
názoru.

Kelt

A představ si, že nějaký pilot nebude vědět, jak odletět z nebezpečné oblasti, protože se to nenaučil, ale naučí se to příště. Tak takový neschopný pilot má na svědomí stovky lidí. Určitě ho nebudou ti lidé chválit a velebit. Ty a ten pilot máte společný přístup.

Filip84

Otázka nezní tak, jestli by po Tobě učitelka řvát měla, nebo neměla, otázka zní tak, jestli po Tobě učitelka řvát může: může, člověk, v zásadě, může cokoli, co je v jeho (aktuální) moci. A řvát je v aktuální moci prakticky každýho jedince. Tak?

Je to ale podle zásady „může mladý komsomolec kritisovat politiku VKP(b)? Může, ale škoda mladýho života“. Jinými slovy, řvát po Tobě může, ale také nemusí zítra bydlet ve vlastním bytě (je-li služební). Nebo učit.

Ne, básník tím nechce říci, že učitelku vyhodí (nebo mají vyhodit), protože seřvala žáka. Ale básník tím chce říct, že kdo je všivák – má být chytrý, kdo je hlupák – má být poctivý. Jestliže dokážeš učitelku pojebat jak sirotu, a pak budeš umět natolik, aby Tě ta učitelka na ničem nenachytala, řvát po Tobě „nemůže“. A jestli na to nemáš: drž hubu a krok! 🙄 A dobře se Ti povede. 🤦🏽‍♀️

Fakt jak v C. k. Ústavu pro vzdělávání blbů, tohle to.

da ny

Neuměla jste látku? Asi to nebylo poprvé.....
A co když má chudák učitelka pravdu?
Pár takových elentů denně a bohužel jí neprofesionálně ujedou nervy 😉
Můžeš jí dokázat, že se zmýlila a podávat excelentní výkony.
Bude mít důvod tě pochválit a pozmění svůj názor. Už nebudeš úplně blbá…
Za šikanu to nepovažuji.
Zažili jsme jiné i horší věci. Necítili jsme křivdu, nebyli jsme dotčení, Kdo neuměl dostal 5
a někdy i s omáčkou komentáře. Styděla jsem se, že mne načapala nepřipravenou.
Protože průměrný žák, „ukecá“, alespoň za 3.
Zocelilo nás to 😉

aliendrone

Když tyhle breky čtu, tak se nestačím divit KAM až jsme se „posunuli“.
U nás jsme měli kantora (tělocvikář), který dal (jen klukům heč!) v případě průšvihu na výběr. Tedy když mě s kámošem vychytal na záchodě hulit (jen cíga, tenkrát byla jiná doba), zašli jsme k němu do kabinetu „na 3 kousky“. To obnášelo v předklonu se rukama opřít o stůl a asi 120cm dřevěnou tyčí od nějakého prvomájového transparentu „dostat 3 na prdel“. 🙂

Možná si řekneš „to je toho“, ale ono když se to UMÍ, tak už po první ráně ti hustá bolest páteří projede až do mozku a máš pocit, že ti vypadnou oči z důlků. A pak ještě DVĚ další… Kdepak nějaký Jan Amos a jeho didaktika, prostě už tenkrát dávno zakázaný FYZICKÝ TREST. 😄

Alternativou byl zápis do třídní knihy. Možná se budeš divit, ale nejenže ho nikdo nepráskl, ale ještě měl náš hluboký respekt a úctu. Prostě jsme ho za to (my kluci) milovali a to navzdory tomu, že jelita z výprasku vydržela v pohodě 3 neděle (mně vybledla zpravidla jen o letních prázdninách). Byl v tom nemalý kus frajeřiny, ty 3 kousky ustát, už jen proto… A ty tu kňouráš kvůli nějakým řečičkám… 😮 😕

Disraeli

Nemůže. Je to šikana a ponižování ze strany učitele a bere ti většinu důstojnosti. Napomenout tě nebo ti lehce vynadat může, ale ne takovým způsobem…
Samí chytrolíni tady odpovídají. Učitelka tady buzeruje, ponižuje a ventiluje si své vlastní komplexy a ostatní by si tam do tebe ještě kopli. Takové věšet za šulínky do průvanu, fakt. Nic míň si nezaslouží. 😂

Poslal bych ji do pr*dýlky před celou třídou, kdyby chtěla do konfrontace nebo k řediteli, tak si stěžuj ty a řekni proč si ji poslala někam.
Nebo si ji nevšímej, či ji jemně řekni, ať si hledí svého a když se té na něco bude ptát (nemyslím látku, ale něco osobního), tak že ji do toho nic není. Když si bude dovolovat dál, tak prostě odejdi a do větší konfrontace se nezapojuje. Řešit to můžeš přes rodiče, ředitele, školní radu nebo nějaké spolky, školního poradce (pokud je), aj. případně přes ombudsmana atd.