Může se při biatlonu někomu zaseknout zbraň?

Jak si s tím pak poradí? Někdo mu tam přiběhne s jinou? Nebo má nějaké fígle, že třeba jen pročistí něčím hlaveň a pak už to funguje?

Odpovědi
Klaproth

Zaseknout se může skoro každá zbraň. Obvykle se to dá snadno napravit. Proto jsme na vojně tak zarputile trénovali její sborku a rozborku.

dubraro

Mezinárodní pravidla biatlonu říkají:
Vyžaduje-li zbraň závodníka opravu, smí opravu provést závodník sám nebo smí přijmout pomoc, ale pouze od zbrojíře závodu nebo rozhodčího na střelnici. Nelze-li zbraň opravit, smí být vyměněna za rezervní zbraň družstva.

Zdroj: http://biatlon­.spravcewebu.cz/wp-content/upload­s/2014/11/pra­vidla-ibu.pdf