Může se jednat o astma?

Dobrý den,
poslední dobou mívám problémy s dýcháním, často lapám po dechu, nebo mám pocit takového knedlíku v krku, nebo jako bych měla v krku vatu, takový nepříjemný pocit. Také ráno, když jdu na autobus, je to jen pár metrů do mírného kopce, skoro po rovince, ale strašně se zadýchám, úplně lapám po dechu a i když se snažím jít rychle, vždycky mě ostatní lidé předběhnou, a to už se radši ani nezmiňuji o tělocviku. Také hraji na příčnou flétnu, a vždycky jsem měla problém se pořádně nadechnout, hrát silně a nahlas, vždycky když se snažím pořádně nadechnout, dokážu to jen do určitého bodu, pak už se zaseknu a dál to nejde, učitelka z flétny mi to vyčítá, že přece tohle nemůže být nejvíc, jak se můžu nadechnout, ale já zkrátka nemůžu. Ještě takové dvě zřejmě nepodstatné drobnosti: nedokážu nafouknout balónek a nevydržím pod vodou. Je mi 17 let, nemám nadváhu, jím poměrně zdravě, nekouřím, takže tímto to způsobené být nemůže. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale asi před 5 lety se mi projevila alergie na roztoče, začalo to právě také špatným dýcháním, ale hodně to i doprovázela rýma a výtok z očí. Na alergologii mi nasadili alergeny, ty jsem brala téměř 4 roky, minulý rok mi je vysadili, teď beru jen občas Cezeru na rýmu nebo Opatanol do očí či Avamys do nosu. Už jsem to své alergoložce říkala, že nemám moc problémy s rýmou, ale že mi spíš dělá problém, že se nemůžu nadechnout, ale jako by to vůbec nebrala v potaz. Tak si říkám jestli to nemůže být astma? Někde jsem četla, že alergie a astma bývají často spojené, je to pravda?
Předem děkuji za odpověď.
Marie :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Může, ale může to i bát spousta jiných věcí. Pravou příčinu dokáže určit jen lékař.

Další odpovědi:

Zlatý

Na to Ti dá odpověď vyšetření zvané spirometrie. Navštiv lékaře. :-)

Zlatý

Může to být astma...
Taky to může být pneumonie, bronchitida - a nebo třeba nedomykavost srdeční chlopně...!!!
___
Každopádně maž k lékaři - jak si myslíš, že ti můžee udělat diagnozu přes tvého netového providera???
Ten navíc bude mít prostatu a operovali bychom tě na špatném konci těla...
:-DD

Stříbrný

může ale nezoufej, jenom komplexní vyšetření dá obraz situace

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.