Rokio

Může se i ateista modlit k bohu?

Co když je to takový ateista, že se bojí, že ho bůh potrestá, a tak se našemu pánu modlí o odpuštění.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Může. Nikdo a nic mu to nezakazuje.
Že je zmatený a neví, čemu sám (ne)věří, je jeho věc. Tedy jeho problém.

Další odpovědi
elkon

Tohle může napadnout jedině magora, protože ateista v žádného boha nevěří, tak se jej nemůže bát.

da ny

Jistě, kdo by mu to měl zakazovat?
Bůh neřeší malichernosti. Má rád všechny…
Bůh nestojí o svatostánky (výmasl církví).
Bůh NEtrestá (i Nový zákon). To jen někteří kněží (sluhové a posluhovači boží),
některých církví – lidi straší, udržují v poslušnosti, podle svých představ.
Človek/lidé, se trestají sami (svými strach a strašáky).
Kdo má potřebu modlit se za odpuštění, ví že udělal něco, co neměl (v rámci morálky a zákonů společnosti, které je součástí).
Požádat o odpuštění, odpustit je třeba člověku (lidem). živým nebo mrtvým.

Boha se bojí jen blbec, nebo fanatiky zpracovaný ustrašenec.

Filip84

Bůh je domněnka, jestliže by se atheista bál, že ho bůh potrestá, eo ipso, nebude atheistou.

Tedy? Ne, nemůže.