bolak

Může se člověk otrávit lihovkou, když mu jí počmárám komplet celý tělo?

Myslím nějakýma látkama který fixa obsahuje a projdou krz kůži?
Doplňuji:
Já totiž nedávno narazil na jednu z fotku z let minulých, tak mě to zajímalo. V digitální formě ji sice nemám, ale day after party znáte určitě všichni, tak si to dokážete představit…

http://funfive­.net/day-after-party-like-a-sir/12036.html

http://unix.ru­lez.org/~calver/pic­tures/day_after_par­ty/index.html

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem něco víc,, ale týká se spíš dětí.

Psací a kreslicí potřeby (pastelky, fixy, voskovky, tužky), lepidla, modelovací a jiné výtvarnépotřeby mohou i nemusí obsahovat škodlivé látky ohrožující zdraví dětí. V každé uvedené skupině
lze nalézt výrobky jak zdraví škodlivé, tak výrobky neškodné pro zdraví dětí.

TUŽKY A PASTELKY – organická rozpouštědla, těžké kovy, požitím, vstřebávání kůží – karcinogenní působení – otravy nejsou akutní, ale chronické.

FIXY A ZVÝRAZŇOVAČE – formaldehyd, diethylenglykol, inhalačně, bolesti hlavy, přechodné poruchy vnímání, dostatek čerstvého vzduchu
Fixy mohou obsahovat zdraví škodlivé organické látky. Je tedy lépe používat jen fixy a zvýrazňovače s vodou ředitelnými barvami (tzv. na vodní bázi, water based). Ty neobsahují èorganickároz­pouštědla. Pro děti nejsou vhodné fixy na popisování fólií, které organická rozpouštědlaob­sahují (tzv. lihové fixy, alcohol based).

VOSKOVKY – těžké kovy – požitím, vstřebávání kůží, oškození červených krvinek, ledvin, jater, nervového systému, cév, svalstva, imunitních mechanismů, trávícího a reprodukčního systému,. otravy nejsou akutní, ale chronické
.
http://is.muni­.cz/th/173742/ped­f_b/bakalarska_pra­ce.txt

Další odpovědi
mosoj

Jen se počmárej, když to může dělat kandidát na prezidenta tak ty určitě taky a ani pes neštěkne.

anonym

Píšeš-li člověk, zřejmě to neznamená dítě.
Takže odpověď – nemůže.

  1. Lihová báze je silně těkavá, takže rychle vyprchá, aby se čára nerozmazala.

Zbytky jsou stopové, jež nemohou ovlivnit více než panák téhož orálně.

  1. Pokud by došlo k jedinému podobnému (smrtelnému) případu, dávno by se toho lačný bulvár chopil a rozmázl to tak, že by o tom tutově věděli všichni chatovací aktivisté.

P.S. Příloha není adekvátní seriózní odborné rubrice (s nahými zadky, zvratky a vyvrácenou mísou WC, byť samotná otázka je na hraně – viz příspěvek mosoje v diskuzi).
Další doplnění ve starší odpovědi v odkazu:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-kdyz-se-alkohol-pouzije-nitrozilne

Fyzik

Teoreticky ano. Taky jsem to slyšel, že se to nemá dělat, že to je nezdravé. Ale o žádném případu ze života jsem neslyšel.

huxa

spíše hrozí rakovina kůže; i když se použijí fixovky, apod.

Wang

Dospělák těžko… možná nějaký oslabený (imunosupresivní s AIDS, geriatrický s nízkou váhou).
U dětí k tomu může dojít asi snadnějc.

bolak

Dr.Axl: i dítě je člověk

…vidíte, člověk se stále má co učit, i taková persóna jeko je Dr. Axl občas zatápe v hominidech

anonym

Samozřejmě, že člověk je každý od narození až do smrti, právě proto spíše ta tázací formulace v souvislosti s odkazem, kde jsem tedy žádná mrňata nenašel.
Spíše by se dalo pochybovat, zda v nich ještě něco člověčího zůstalo.
Já píši o věcných souvislostech, ty jen o osobních narážkách, pokud jsi dobře četl odpovídal jsem na podstatu – otrava ano/ne?
Pokud máš něco přímo k odpovědi – napiš co, ne-li, jsou postranní šťourání bezpředmětná.

bolak

:)) víš co mi připadá zajímavý? když ty stále rejpeš, hnípeš se v nepodstatnejch překlepech, vytahuješ na lidi věci z jejich osobního života a veřejně odsuzuješ jejich nepřesné formulace, tak je nejenom vše v pořádku ale ještě máš pocit, že tímto konáním nám všem prokazuješ nějakou službu, ale jakmile někdo poukáže na tvůj příspěvek, tak je hned voda ve sklepě…

Hlavně si pro příště pamatuj alespoň to co sám kážeš: „Pokud máš něco přímo k odpovědi – napiš co, ne-li, jsou postranní šťourání bezpředmětná.“ a před každou tvou další odpovědí si to raději třikrát pročti, než něco napíšeš.

Děkujeme mnohokrát.

anonym

Zase si odporuješ a kecáš, já přece odpověděl přímo k otázce, kdežto ty tam taháš kraviny.
Samozřejmě, že stejný metr platí pro všechny, tedy i pro mne, což jsem nikdy nepopíral.
Ovšem já, na rozdíl od tebe a dalších, se snažím psát věcně, objektivně a dokládám argumenty, ty jen trapně a nepodloženě prskáš.

bolak

ano, to jsem celý já :))

bolak

vystihl jsi mou podstatu…

anonym

Otázka je v odborné rubrice, ne kecací, byť ty tyto rozdíly asi příliš nerozlišuješ.

bolak

fixa: rakovina kůže? ale to jentak hádáš ne, nebo znáš někoho kdo chytnul rakovinu z toho že mu počmárali huxou celý tělo?

mosoj

To ne, ale znám jednoho a ten dostal zápal kosti od blbosti.

bolak

a jak mu to diagnostikovali? musel na MR?