leporela22

Může se člověk naučit malovat, nebo se musí narodit s talentem?

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli se člověk může naučit malovat, nebo je to jen o tom, jestli má člověk talent a cit. Rád bych se naučil hezky malovat. Nejvíc mě láká Air Brush, když jsem viděl, co s tím kreslí, to je opravdová krása. A jak se popřípadě učit kreslit?

Nejlepší odpověď
Drap

Většina se dá naučit. Na vrcholná díla je však k umu mít i talent.

Další odpovědi
ivzez

Všichni se rodíme s talentem ke všemu.
Záleží však na tom, jak kdo ten který talent dále rozvíjí.

Techniku lze naučit, „vidění“ nikoliv.

briketka10

Na tu techniku AirBrush je potřeba mít víc talentu.
Naučit se malovat touto technikou není jednoduché.
Je to, jako 3D tapeta. Ani já bych nic podobného
nesvedla a studovala jsem Grafickou školu v Praze.

Pro ukázku obrázek:
https://slevo­mat.sgcdn.cz/i­mages/t/660/15­/64/1564185-fd8f4c.jpg
.............­............

Existují kurzy malování techniky.
Airbrush mohou využívat například ti, kteří chtějí dělat:
modelářství
klasický airbrush
bodypainting – malování na tělo
dočasné tetování
nail art – malování na nehty
wallpainting – malba na zeď
a další

marci1

Řekla bych, že člověk musí mít nejdříve alespoň nějaký talent a pak se to může i naučit. Učím se malovat už dosti dlouho (jako amatér), ale spíše kvůli tomu, že mě to baví a slavná malířka ze mě nebude. ☺

quentos

Tak kreslit, nebo malovat? Nejdřív by měl člověk mít jasno v tom, co chce vlastně umět.

briketka10

Kurzy jsou drahé, ale vyplatí se:
https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=L6aBVb6MO­Myk8wfIvoCAAg&gws_rd=ss­l#q=Kurz+techni­ky+malov%C3%A1n%C­3%AD+Airbrush+