Zlatý

Může člověk,pokud prodělal mononukleózu,v budoucnu darovat krev?Slyšela jsem,že ne!A proč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V minulosti jsem překonal mononukleózu, mohu se stát dárcem krve?

Ano. Darovat krev mohou i ti, kteří v minulosti překonali mononukleózu. To se samozřejmě nevztahuje na akutně nemocné. Dále pak nemohou darovat krev ti, kteří překonali mononukleózu v uplynulých 6 - 12 měsících a jsou dosud v rekonvalescenci.

http://www.darujkrev.cz/…

Další odpovědi:

Stříbrný

O tom jsem ještě neslyšela, o darování krve toho moc nevím - "otrávilo" mě to, že já darovat krev nemůžu kvůli nízké váze.
Možná to bude tím, že když už jednou máte mononukleozu, tak jí máte "napořád". Ten virus ve Vás pořád je, neodejde. Tak asi proto.

Bronzový

Nemůžeš darovat krev když si prodělala nemoc játer,krev se čistí v játrech,možná po určité době ale testy musí být negativní.

Zdroj: žolík

Bronzový

Mononukleozu jsem měla před více než 20 lety a ještě před 10 roky jsem krev dávat nesměla.Pak už jsem to nezkoušela.Ale třeba plasmu darovat chodím a tam to není problém.

Pokročilý

Pokud vím, mononukleóza je infekční, v podstatě virové onemocnění a v organizmu zůstává i po odeznění příznaků. Proto předpokládám, že darovat krev není vhodné a nemělo by se.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.