Bronzový

Může být vydán takový zákon? Jak byste reagovali?

Napadlo mne to v souvislosti s kontrolou podnapilosti cyklistů." Každý účastník silničního provozu je povinen podrobit se dechové zkoušce na alkohol a jiné toxické látky." Bráno do důsledku, by mohli být kontrolováni i chodci,protože jsou také účastníci silničního provozu a to kdekoli mimo budovu,protože tam neplatí pravidla silničního provozu, ale v budovách např obchodech se pohybují lidé na in line bruslích, skateboardu a pod, takže by to se to týkalo každého. Strašná představa.Takže chytnou někoho a něco mu naměří a je zle.Z toho ho žádný právník nevyseká.Co k tomu lze dodat?Díky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

" Každý účastník silničního provozu je povinen podrobit se dechové zkoušce na alkohol a jiné toxické látky." není totéž jako "Žádný účastník silničního provozu nesmí požít před svým pohybem v silničním provozu alkoholické nápoje ani jiné toxické látky."
Ta druhá věta neplatí a platit jen tak platit nebude.
Chodec smí být kontrolován na alkohol například, když se motá tak, že ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Pokud je tolik našrot, může být umístěn v zájmu bezpečnosti na záchytku.

Další odpovědi:

Stříbrný

Měl by sis ujasnit, co je to "silniční provoz." Rozhodně to není "kdekoli mimo budovu" a taktéž to, že se někde někdo pohybuje na bruslích nebo skatu, neznamená, že jde automaticky o silniční provoz.

Stříbrný

Kdyby byl vydán takový zákon, tak by byl vydán. Zákony se nevydávají proto, abychom na ně reagovali, ale abychom je dodržovali.

Bronzový

Ano, četl jsem takový nápad v komentářích, píchlo mě to očí. Navíc pro chodce povinná reflexní vesta, to bude žůžo pro svatby, cesty do divadla. Já bych šel ještě dál a kontrolovaní by museli být i pejsci a šneci. Kočky ne, nedají se chytit. Těšme se na globální myšlení.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ navrhujem-zakaz-zmeny-znenia-o tazky-co-vy-na-to

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.