arygnoc

Navrhujem zákaz zmeny znenia otázky. Čo vy na to?

pretože niekedy jedno slovo zmení úplne význam otázky a odpovede dané pred zmenou otázky sú tým pádom nie vyčerpávajúce, resp korešpondujúce s NOVÝM znením otázky.
otázka by mohli meniť iba moderátori – ktorí by vhodne otázku opravili/upravili, ale nezmenili jej zásadný význam ako napr. v prípade http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-nejjasnejsi-hvezda-nocni-oblohy-ktera-neni-nejjasnejsi-hvezdou-sveho-souhvezdi

ale ako možnosť sa javí automatické výrazné označenie odpovedí daných PRED zmenou otázky.

😉

pozdáva sa mi možnosť zýkazu zmeny znenia otázky, ale možnosť doplnenia otázky by sa na to konto mohla rozšíriť – s tým, že by nezmizol príspevok z prvého doplnenia (či ďalší), ale pribudlo by iba doplnenie, nemenili by sa vety, významy …

a moderátori by zmenu mohli previesť (napr. gramatické opravy), v prípade i zmeniť znenie otázky, ale bez zmeny VÝZNAMU.

keďže i moderátori sú iba ľudia, mali by sme byť zhovievaví k chybám ľudí – veď je tu pár blbcov (priam tupcov), ktorých tolerujeme a nie sme schopní tolerovať obyčajné preklepy?

😉

Nejlepší odpověď
iceT

Kdo není debil, nebude otázku upravovat tak, aby odpovědi na ni nedávaly smysl.
Kdo debil je, …

slepému neukážeš,ale vysvětlíš
hluchému neřekneš,ale naznačíš
blbovi nepomůže ani jedno

Další odpovědi
gecco

  1. možnost úpravy znění otázky považuju za dobrou (s tím, že lze na kliknutí zobrazit původní i nové znění)
  2. označení odpovědí Před/Po nepovažuju za dobré – protože odpovídající může napsat první část odpovědi Před a druhou Po
  3. za nejjednodušší považuju (v tomto kontextu) vyznačení přesného datumu a času odpovědi/otázky i její části (úpravy)
  • namísto „před XY minutami/hodi­nami/dny“
  • prostě „DD.MM.YYYY hh:mm“ – z toho půjde snadno vysledovat souslednost (a v DB tento údaj je, dokonce by bylo jeho zobrazení snazší, než přepočítávání na dobu do ´nyní´ uplynulou)

briketka10

Navrhovala bych taky změnu, znění otázky
může upravit pouze moderátor a ne sám
uživatel

Mc Merkurion

něco by se s tím mělo udělat,viz například tato otázka,kde jsem totiž nepochopil předchozí odpovědi (posléze smazané):
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dostanu-soc-davky-i-kdyz-me-vyhodi-z-up#discussion
ad iceT: souhlasím,ale když se přeci jen najde,tak jak mám poznat,že to bylo upraveno? já pak koukám,jestli jsem to s tim chlastem nepřehnal,dyť je to vo zdraví

ivzez

Souhlasím.
Byla bych pro návrat k doplnění otázky.

Možnost změnit znění otázky po vložení odpovědí je podle mne kontraproduktivní,
někteří se tím jen „baví“ na úkor těch, kdo se snažili odpovědět nebo poradit…

Podobné je to u úpravy odpovědí, kterou většinou používám k opravě překlepů nebo k doplnění odpovědi (vyznačuji opravu i doplnění). Jenom jednou jsem odpověď úplně změnila u otázky, kde jsem až po vložení odpovědi zjistila, že tazatel původní otázku úplně změnil.

Možnost opravit překlepy je fajn, ale neměla by vést ke zneužívání…
___

Jen oprava překlepu

Lamalam

Iba moderátori? Pamatuješ na otázku s neexistujícím panem Ostem? To byla práce moderátora.

setapouch

Osobně jsem pro, ba dokonce pro zákaz upravovat otázky moderátory, protože ani oni nejsou neomylní, jak se několikrát ukázalo.

Nicméně u odkazované otázky nedošlo k žádné změně významu, jak jsem se ti několikrát pokusil vysvětlit. Spíš bych uvítal zákaz psát dřív, než se člověk zamyslí.

zjentek

přestaň prosímtě, takový novoty si zaváděj na SK nebo v SK ..poctivě se tady snažím do otázek vnášet různý mimikry, aby se zde dalo vůbec vydržet to číst a ty bys mně to jako mávnutím proutku zrušil ..tady zastupuješ ÚJČ ze Slovenska nebo có? Politiku?
Znejtek.
arygnoc, tvůj dotaz chápu správně a ani nejsem zásadně proti dnešní globalizaci lidskýho chování, ale nějak se mně to teď ekluje, pánč vždycky když tady vidím konkrétně tebe psát z těch různejch zemí nebo odkud, tak si vzpomenu na histerku, jak jsem kdysi v downtown Šikága vlezl do ryze americkýho pubu, kde od pull table (to je ta hra s kuličkama) a s hubama vytlemenejma od ucha k uchu, se směrem ke dveřím natočej dva typický portorikáni a s tequilou v ruce na mě řvou – „češč! češč!“

mosoj

Hm. Odvolávám co jsem odvolal atp. ..........

anonym

Já se nepřipojím.

arygnoc

@setapouch:

„Spíš bych uvítal zákaz psát dřív, než se člověk zamyslí.“

súhlasím. začni to vo svojich príspevkoch realizovať, blbečku a klamár (→ http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-mam-myslet-o-cloveku-v-popisu ).

😉

setapouch

Hele, dal jsem ti možnost dokázat tvá tvrzení. Já je doložil vždy, ty ani jednou. Dal jsem ti možnost setkat se tváří v tvář a vyříkat si to. Z toho jsi vycouval. Takže tvé pokusy urazit mne beru jako výplod chorého mozku.

zjentek

něco podobnýho jsem psal i v odpovědiv doplnění, ale v tom tvým doplnění jsem se v tý slovenčině popravdě doslova ztratil zduř

Emefej

Lamalam > pan Ost byl kouzelný, ten se moderátorovi opravdu povedl. Škoda, že to smazal. Zajímal jsem o důvod, i má otázka byla rychle smazána s odůvodněním: „Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.“ Ještě, že tu moderátora máme.

arygnoc

zjentku, už nechlastaj!

teba sa to vôbec netýka, ale blbcov, ktorí si nevedia rozkliknúť opravu/úpravu otázky a potom vykakujú ako hlísty zo šalamúnovho h0vna.

😉

zjentek

arygnochu, jsem permanentně střízliv ..a to je nejhorší

gecco

😉

arygnoc

😉