Avatar uživatele
arygnoc

Navrhujem zákaz zmeny znenia otázky. Čo vy na to?

pretože niekedy jedno slovo zmení úplne význam otázky a odpovede dané pred zmenou otázky sú tým pádom nie vyčerpávajúce, resp korešpondujúce s NOVÝM znením otázky.
otázka by mohli meniť iba moderátori – ktorí by vhodne otázku opravili/upravili, ale nezmenili jej zásadný význam ako napr. v prípade http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-nejjasnejsi-hvezda-nocni-oblohy-ktera-neni-nejjasnejsi-hvezdou-sveho-souhvezdi

ale ako možnosť sa javí automatické výrazné označenie odpovedí daných PRED zmenou otázky.

😉

pozdáva sa mi možnosť zýkazu zmeny znenia otázky, ale možnosť doplnenia otázky by sa na to konto mohla rozšíriť – s tým, že by nezmizol príspevok z prvého doplnenia (či ďalší), ale pribudlo by iba doplnenie, nemenili by sa vety, významy …

a moderátori by zmenu mohli previesť (napr. gramatické opravy), v prípade i zmeniť znenie otázky, ale bez zmeny VÝZNAMU.

keďže i moderátori sú iba ľudia, mali by sme byť zhovievaví k chybám ľudí – veď je tu pár blbcov (priam tupcov), ktorých tolerujeme a nie sme schopní tolerovať obyčajné preklepy?

😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, briketka10, Mc Merkurion, gecco před 3126 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Kdo není debil, nebude otázku upravovat tak, aby odpovědi na ni nedávaly smysl.
Kdo debil je, …

slepému neukážeš,ale vysvětlíš
hluchému neřekneš,ale naznačíš
blbovi nepomůže ani jedno

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

  1. možnost úpravy znění otázky považuju za dobrou (s tím, že lze na kliknutí zobrazit původní i nové znění)
  2. označení odpovědí Před/Po nepovažuju za dobré – protože odpovídající může napsat první část odpovědi Před a druhou Po
  3. za nejjednodušší považuju (v tomto kontextu) vyznačení přesného datumu a času odpovědi/otázky i její části (úpravy)
  • namísto „před XY minutami/hodi­nami/dny“
  • prostě „DD.MM.YYYY hh:mm“ – z toho půjde snadno vysledovat souslednost (a v DB tento údaj je, dokonce by bylo jeho zobrazení snazší, než přepočítávání na dobu do ´nyní´ uplynulou)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

Navrhovala bych taky změnu, znění otázky
může upravit pouze moderátor a ne sám
uživatel

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

něco by se s tím mělo udělat,viz například tato otázka,kde jsem totiž nepochopil předchozí odpovědi (posléze smazané):
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dostanu-soc-davky-i-kdyz-me-vyhodi-z-up#discussion
ad iceT: souhlasím,ale když se přeci jen najde,tak jak mám poznat,že to bylo upraveno? já pak koukám,jestli jsem to s tim chlastem nepřehnal,dyť je to vo zdraví

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím.
Byla bych pro návrat k doplnění otázky.

Možnost změnit znění otázky po vložení odpovědí je podle mne kontraproduktivní,
někteří se tím jen „baví“ na úkor těch, kdo se snažili odpovědět nebo poradit…

Podobné je to u úpravy odpovědí, kterou většinou používám k opravě překlepů nebo k doplnění odpovědi (vyznačuji opravu i doplnění). Jenom jednou jsem odpověď úplně změnila u otázky, kde jsem až po vložení odpovědi zjistila, že tazatel původní otázku úplně změnil.

Možnost opravit překlepy je fajn, ale neměla by vést ke zneužívání…
___

Jen oprava překlepu

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Iba moderátori? Pamatuješ na otázku s neexistujícím panem Ostem? To byla práce moderátora.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Osobně jsem pro, ba dokonce pro zákaz upravovat otázky moderátory, protože ani oni nejsou neomylní, jak se několikrát ukázalo.

Nicméně u odkazované otázky nedošlo k žádné změně významu, jak jsem se ti několikrát pokusil vysvětlit. Spíš bych uvítal zákaz psát dřív, než se člověk zamyslí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

přestaň prosímtě, takový novoty si zaváděj na SK nebo v SK ..poctivě se tady snažím do otázek vnášet různý mimikry, aby se zde dalo vůbec vydržet to číst a ty bys mně to jako mávnutím proutku zrušil ..tady zastupuješ ÚJČ ze Slovenska nebo có? Politiku?
Znejtek.
arygnoc, tvůj dotaz chápu správně a ani nejsem zásadně proti dnešní globalizaci lidskýho chování, ale nějak se mně to teď ekluje, pánč vždycky když tady vidím konkrétně tebe psát z těch různejch zemí nebo odkud, tak si vzpomenu na histerku, jak jsem kdysi v downtown Šikága vlezl do ryze americkýho pubu, kde od pull table (to je ta hra s kuličkama) a s hubama vytlemenejma od ucha k uchu, se směrem ke dveřím natočej dva typický portorikáni a s tequilou v ruce na mě řvou – „češč! češč!“

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Hm. Odvolávám co jsem odvolal atp. ..........

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já se nepřipojím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

@setapouch:

„Spíš bych uvítal zákaz psát dřív, než se člověk zamyslí.“

súhlasím. začni to vo svojich príspevkoch realizovať, blbečku a klamár (→ http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-mam-myslet-o-cloveku-v-popisu ).

😉

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Hele, dal jsem ti možnost dokázat tvá tvrzení. Já je doložil vždy, ty ani jednou. Dal jsem ti možnost setkat se tváří v tvář a vyříkat si to. Z toho jsi vycouval. Takže tvé pokusy urazit mne beru jako výplod chorého mozku.

před 3124 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

něco podobnýho jsem psal i v odpovědiv doplnění, ale v tom tvým doplnění jsem se v tý slovenčině popravdě doslova ztratil zduř

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

Lamalam > pan Ost byl kouzelný, ten se moderátorovi opravdu povedl. Škoda, že to smazal. Zajímal jsem o důvod, i má otázka byla rychle smazána s odůvodněním: „Ostatní porušení pravidel serveru nebo kodexu uživatele.“ Ještě, že tu moderátora máme.

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

zjentku, už nechlastaj!

teba sa to vôbec netýka, ale blbcov, ktorí si nevedia rozkliknúť opravu/úpravu otázky a potom vykakujú ako hlísty zo šalamúnovho h0vna.

😉

před 3127 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

arygnochu, jsem permanentně střízliv ..a to je nejhorší

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

😉

před 3126 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek