hapiky

Může být slovo krutější než klacek?

Je to o povaze člověka?

Nejlepší odpověď
ahold

Může. Klacek ti ublíží jen krátkodobě.
Kruté slovo může ublížit na celý život.

Další odpovědi
annas

Podobná moje otázka
"Když se zrodily první civilizace, nestal se jejich zakladatelem ten, kdo poprvé použil nadávky místo oštěpu/kyje?:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-se-zrodily-prvni-civilizace-nestal-se-jejich-zakladatelem-ten-kdo-poprve-pouzil-nadavky-misto-ostepu-kyje

V otázce jsem uvedla tyto citáty
1."slovo má lehkost větru a sílu hromů. Victor Hugo
2.jazyk je pádnější zbraň než-li meč. Euripidés

3.slovo je oděvem myšlenky. Démokritos z Abdér"

Slovo má obrovskou sílu – dovede nejen posílit, ale a i zničit a ovlivnit energii člověka negativně. Ale věřím v zákon karmy – vše se vrátí k původci zlých slov jako bumerang – každý chvilku tahá pilku.

Sice se říká, co na srdci, to na jazyku, ale platí i to, že člověka ovlivní, jakým způsobem a o čem mluví.

Třeba pomluvy, které dovedou ublížit, protože mnozí rádi věří, že ten a ten je takový, i když ho neznají. . Věří subjektivním neověřeným myšlenkám … Opět opakuji, pokud něco nevím, je třeba volit vhodná slova, je v češtině dost – myslím, si, domnívám se, slyšela jsem … používá Sokratova síta.

Klacek se může zlomit, může útočník kdykoliv skončit, ale slova, zpravidla slova nepravdivá se jako pověst dál šíří, lidé je rádi vyslechnou, bohužel. Stačí se podívat kolem sebe, jak se zaručené „pravdy“ od sebe liší.

Ano – člověk závidí, nenávidí, nepřeje úspěchy, rád manipuluje, takže jeho negativní vlastností vítězí – zlo je silnější než dobro.

Stačí si projít diskuze na netu … anonymita …

" Mocná je zbraň, mocnější je právo, co je nejmocnější...... pravdomluvné slovo …" Vzpomínáte na Jaroslava Hutku?

marci1

Samozřejmě, může a je. Jak praví klasik: 🙂
„Hole a kameny nám mohou zlámat kosti, ale slova nám zlomí srdce…“
Robert Fulghum

Cenobita

Ano může, psychické zranění může někdy bolet více než fyzické. Zkuste říct starému nemocnému člověku, že by bylo lepší, kdyby natáhl bačkory, nejspíš to nebude vnímat jako rozpustilý černý humor, ale bude zraněn na duši.

da ny

Souhlasím s marci1, ale dodávám, že je to i částečně o povaze.
Čas a odpuštění jsou dobrými lékaři.
Je zbytečné vláčet si křivdy celým životem 🙂