martinecek2

Může být problém s LED páskem?

Zdravím,
objednal jsem si z jednoho nejmenovaného (poměrně málo známého) eshopu 2,5M LED pásek za poměrně super cenu (300,–Kč) včetně adaptéru, ovladače.. Jedná se o přepínatelný LED pásek s více barvami které se dají přepínat dálkovým ovladačem.
Po nalepení jsem zapojil adaptér a ten po ani né hodině odešel.. (spálil se, akorát to zasmrdělo), následně jsem koupil adaptér se stejnými parametry jako předchozí akorát od jiného výrobce, LED pásek běžel o pár hodin déle (možná 5 hodin celkem?) a opět odešel.. ale tentokrát nevypadá že by se spálil, pouze přes něj přestal jít proud.. Nicméně nic nezasmrdělo 😁 Takže otázka zní, je problém v LED pásku nebo mám jen štěstí na vadné adaptéry? Nebo kde by mohl být problém? Teď to opět běželo tak hodinu v kuse, než se to stalo, ale dřív mi to běželo třeba 2 hodiny na stejném adaptéru a v pořádku.. :-/
Prodejce samozřejmě neodpovídá.. To jsem si na sebe ušil bič.. 🙂
Doporučíte mi nějaký podobný LED pásek pro osvětlení prostoru pod palandou? (mám tu pracovní stůl po celé šířce, celkem 2 metry šířka)

Upraveno:
Kepler: Vůbec ne, adaptér jsem dal stejný jak byl ten původní, takže tady by snad být problém neměl 🙂 Nechápu to.. snad to ten polák prodával úmyslně? Na papírku bylo napsáno že jakmile se to nalepí, tak už neakceptuje reklamace, takže bych se asi ani nedivil kdyby tomu tak bylo.. 🙂

Odpovědi
Dochy

Pokud jsi to původně koupil jako komplet a prodejce prodává v ČR, tak to jako celek reklamuj. Podle zákona ČR se prodejce nemůže zbavit odpovědnosti za kvalitu výrobku jen tím že jej použiješ. Pokud jsi to opravdu koupil v zahraničním eshopu asi budeš mít smůlu ☹ Pokud to budeš chtít opravit, chtělo by to proměřit nebo jinak zjistit skutečné parametry pásku a zdroje.

Kepler

Chyba asi není v páscích, ale v maximálním proudu adaptéru. Musíš znát odběr LED pásky a podle toho zvolit adaptér. Doporučuje se alespoň 10% rezerva.

anonym

za tři stovky to bude nevalné kvality. sám používám jen led pásky Philips včetně napájení a dálkového ovládání. cena je však 10 krát vyšší

mzm

Kup adaptér stejného napětí s větším dodávaným proudem. Podle svítivosti se počítá minimálně 0,5A na metr (spíš 0,7A) – hodně přibližně, jde o hustotu LED, svítivost a td. Takže adaptér min 2A? Míň bych nedával. Nebo kuchni staré PC a vytáhni z něj zdroj, tam 12 V je a proudová rezerva bude dostatečná. 😉

Kepler

boreczech: já mám 120 cm pásky i s adaptérem zhruba za 3 stovky a maximální spokojenost. Rozdíl v kvalitě je jenom v tom, že jednotlivé LEDky nesplňují tolerance barevné teploty, což vůbec nepoznám. Akorát nikdo nevíme jak dlouho nám to vydrží.

Kepler

Aha, takže nakoupeno u Poláků, neznámý e-shop. Teď už se vůbec ničemu nedivím, i původní adaptér byl zřejmě nevhodný. Máš vůbec nějaké údaje o spotřebě pásky?