jakotyty

Může být indukční varná deska umístěna nad horkovzdušnou troubou? Prý kvůli chlazení ne, poraďte kolik cm mezi mimi?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Měl by to určit výrobce .....zde jsem našla toto-přečtěte si

indukční deska může být nad troubou, pokud dodržíte podmínky dané výrobcem (indukční desky), ti zpravidla určují kolik cm má zůstat mezi troubou a varným indukčním panelem pro to aby dobře fungoval. Pokud bude mezera menší nebo nedodržíte instalaci nutné tepelné přepážky dojde jen k tomu, že deska se bude ve chvílích kdy poběží i trouba přehřívat a sensory hlídající přehřátí ji vypnou (dočasně než se ochladí- elektromagnety). Z tohoto důvodu bych také vždy doporučoval zakoupit desku i troubu od jednoho výrobce, vyhnete se tak případným problémům, protože výrobce desky bude tvrdit (i pokud dodržíte předepsané instalační vzdálenosti), že trouba druhéhoo výrobce je hůře izolovaná a tedy více tepelně vyzařuje a naopak výrobce trouby bude tvrdit, že chyba je v desce – odnese to zpravidla chudák zákazník…dál v odkazu

http://forum.kuchy­ne.cz/viewtopic­.php?p=1651&sid=3e07bf9c­443cecc72ac0cbcf55­06f964

Další odpovědi
Gyros

Děda Louda
Prosím o bližší vysvětlení, proč chceš chladit desku, na níž se při běžném způsobu používání naopak využívá jejího ohřevu.

  • Indukční deska se nezahřívá … Elektromagnety v ní indukují střídavé elmag pole, které se pak mění zpět na teplo až „přímo ve dně hrnce“. Samotná deska je chladná (samozřejmě se ohřeje později od hrnce, ale ne jako varná deska) Pokud by na ní „zespoda“ působilo nadměrné teplo mohlo by dojít k poškození elektromagnetů (a zřejmě ke zkratu) ..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­duk%C4%8Dn%C3%AD_va%C5%9­9i%C4%8D

Děda Louda

Prosím o bližší vysvětlení, proč chceš chladit desku, na níž se při běžném způsobu používání naopak využívá jejího ohřevu.