wendyX

Může být celulitida dědičná?

Nejlepší odpověď
annas

Může, pokud získáte „předpoklady“ pro , oslabená játra či ledviny. často i špatné stravovací návyky v rodině – uvádí alternativní medicína.

Potvrzuje to i MUDr. Josef Bourek
"Na vzniku celulitidy se mohou podílet chromozomy – klasická dědičnost, ale i tzv. habituální dědičnost, což je přebírání špatných stravovacích návyků z rodiny. Nedostatek pohybu – to všechno dermopanikulozu podporuje. Svým způsobem je to civilizační záležitost

"Celulitida – pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen.

Celulitida však souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systemu a krevního oběhu. Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nestrávenými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně v takové situaci trpí nedostatečnou výživou, především minerály a vitamíny . Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva. Dalším momentem vzniku celulitidy je zhoršený metabolismus tuků, což může souviset se zhoršenou funkcí jater."

atd.

http://www.bou­rek.cz/starvac/ce­lulitida/

Další odpovědi
Kepler

Rizikových faktorů je poměrně dost – viz https://nemoci­.vitalion.cz/ce­lulitida/ Je prokázáno, že celulitida může být i dědičná, ale nemusí se nutně vždy projevit, pokud nejsou přítomny ostatní rizikové faktory zmíněné v odkazu.